Advert
Advert
Advert

Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO

Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü 20. Toplantı gündemi Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında gerçekleştirildi.

Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO
Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO

Toplantıya Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Koruma Kurulu Üyeleri, il özel idaresi KUDEB yetkilileri katıldı.

Toplantıda Vali Güvenç’e, sokak, cephe iyileştirme ve kültür adası projesi ile diğer projelerle ilgili yetkililer bilgi verdi. Daha sonra mimar ve sanat tarihçisi ile akademisyenlerden kentsel sit alanı, arkeolojik sit alanları ve projelerin gelişimi ile uygulamaları yönünde bilgiler aktarılan Vali Güvenç, müdürlükte bulunan tarihi yapıları gezdi. Vali Güvenç müdürlüğün bulunduğu yapı hakkında genel bilgiler aldıktan sonra müdürlüğün etrafında bulunan esnafı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Vali Güvenç, daha sonra il özel idaresi tarafınadan restorasyonu yapılan TBMM Milli Egemenlik Evinde (Urfa Evi) incelemelerde bulundu. Vali Güvenç tarihi yapı hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra evin yanında oturan bir aileyi ziyaret ederek; aileyle sohbet etti.


koruma kurulu ve ziyaretler ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler