Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO

Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO

Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü 20. Toplantı gündemi Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 17:35
Her yer tarih, bunlar korunmalı - VİDEO

Toplantıya Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Koruma Kurulu Üyeleri, il özel idaresi KUDEB yetkilileri katıldı.

Toplantıda Vali Güvenç’e, sokak, cephe iyileştirme ve kültür adası projesi ile diğer projelerle ilgili yetkililer bilgi verdi. Daha sonra mimar ve sanat tarihçisi ile akademisyenlerden kentsel sit alanı, arkeolojik sit alanları ve projelerin gelişimi ile uygulamaları yönünde bilgiler aktarılan Vali Güvenç, müdürlükte bulunan tarihi yapıları gezdi. Vali Güvenç müdürlüğün bulunduğu yapı hakkında genel bilgiler aldıktan sonra müdürlüğün etrafında bulunan esnafı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Vali Güvenç, daha sonra il özel idaresi tarafınadan restorasyonu yapılan TBMM Milli Egemenlik Evinde (Urfa Evi) incelemelerde bulundu. Vali Güvenç tarihi yapı hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra evin yanında oturan bir aileyi ziyaret ederek; aileyle sohbet etti.


koruma kurulu ve ziyaretler ile balikligol_com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com