Advert
Advert
Advert

"Her peygamber bir meslekle uğraşmıştır"

Her hafta farklı bir okulu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, her Peygamberin bir meslekle tebliğ görevini yaptığını söyledi.

Van İl müftüsü Nimetullah Arvas, İpekyolu ilçesinde bulunan Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Her hafta farklı bir okulu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Müftü Arvas, bu kapsamda bu hafta İpekyolu Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Öğrencilerle bir araya gelen Müftü Arvas, her Peygamberin bir meslek sahibi olduğunu ifade ederek, “Peygamberler sanatla, ticaretle ve ziraat ile iştigal ederek insanlığa örnek olmuşlardır. Kur’an-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde medeniyetlerin oluşmasında, insanların refaha kavuşmasında Peygamberler hep örnek insan olmuşlardır. Mesela Kur’an-ı Kerim'de isimleri zikredilen Peygamberlerin her biri, bir meslekle birlikte insanlığa rehberlik yapmışlardır. Mesela Hz. Nuh (as) ve Zekeriya (as) marangozluk, Hz. Davud (as) demircilik, Hz. Şit (as) dokumacılık, Hz. İdris (as) terzilik, Efendimiz (sav) ticaret ve hayvancılıkla uğraşmış,  hatta ticaretle uğraşırken emin sıfatıyla anıldığı bilinmektedir. Diğer Peygamberlerin   her biri birer meslekle uğraşarak, öğreterek insanlığa çığır açmışlardır. Sizler de sanat ve teknik eğitimini veren bir okulda okuyorsunuz. Bir nev’i Peygamberlere ait olan mesleklerle uğraşıyorsunuz. Bu nedenle sizler bahtiyar kimselersiniz” dedi.

Okul yöneticilerini de ziyaret eden İl Müftüsü Arvas,   öğrencilere çeşitli kitaplar hediye etti.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?