Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Her Güne Binler Salavat' Kampanyasına cami öğrencilerinden destek

'Her Güne Binler Salavat' Kampanyasına cami öğrencilerinden destek

Peygamber Sevdalıları Platformunun bu yıl da düzenlemiş olduğu ‘Her Güne Binler Salavat Kampanyası'na Cami'de Kur'an dersi alan Şanlıurfalı minik cami öğrencilerinden büyük destek geldi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2015 Perşembe 15:09
'Her Güne Binler Salavat' Kampanyasına cami öğrencilerinden destek

Peygamber Sevdalıları Platformunun başlatmış olduğu ‘Her Güne Binler Salavat Kampanyası'na Eyyübiye ilçesinde bulunan Hz. Şuayip Camisi öğrencilerinden destek geldi. Camide Kur'an-Kerim eğitimi gören minik öğrencilere salavat zikirmatik dağıtıldı.

Şanlıurfa merkezde bulunan Şuayip Camisi müdavimlerinden Ali Durmaz, kampanyaya verdikleri destek hakkında bilgilendirmede bulunarak, ”Bizler Hz. Şuayip Camisi olarak şuanda mevcut olarak 110-115 öğrencimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizden yaklaşık 70 Kur'anı- Kerim okumakta diğer 45 civarı da elifbayı okumakta bizler bu hizmeti yaparken tamamıyla Allah rızasını gözeterek yapmaktayız." Dedi.

Durmaz, Şu an camide 4-5 hocanın olduğunu, hem elifba kem de Kur'an dersi verildiğini belirterek, "Bizler de Allah rızası için bu hizmete koyulmuşu tabi ki bu sırada Kutlu Doğum ayı yaklaşmaktadır Kutlu Doğum münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Platformu'nun başlatmış olduğu Kutlu Doğum Salavat Kampanyasına destek amaçlı bizler de bu kampanyaya destek veriyoruz. Bu amaçla Peygamber Sevdalıları Platformunun dağıtmış oldukları zikirmatikleri öğrencilerimizin hepsine dağıttık ve şu anda bütün öğrencilerimiz salavat kampanyasını destek amaçlı zikirlerini salavatlarını çekiyorlar." İfadelerine yer verdi.

Öğrencilerin günde ortalama 3-4 bin salavat çektiğini ifade eden Durmaz daha sonra, "Bunun yanısıra daha da fazla çeken öğrencilerimiz vardır. Bu vesileyle bizlerde salavat kampanyasının yaygınlaşmasını istemekteyiz bütün camilerde ve bütün Müslüman halkımız arasında Kutlu Doğum Salavat Kampanyasının yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu gayretle inşallah bütün kardeşlerimiz bu kampanyaya katılırlar." İfadelerini kullandı.

Camide Kur'anı Kerim dersi almakta olan Yahya İlamlı ise, “Bizler salavat kampanyasına katılmışız ve herkesin de katılmasını istiyoruz” diyerek bütün Müslümanların bu salavat kampanyasına destek olması çağrısında bulundu. (Abdulhekim Bulut-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com