Advert
Advert
Advert

Her Cuma, Bir Camii temizleyecekler!..

Bahçelievler Gençlik Merkezi çalışanları, gönüllüleri ve üyeleriyle birlikte gönüllülük esasına dayalı bir proje daha başlattı.

Her Cuma, Bir Camii temizleyecekler!..
Her Cuma, Bir Camii temizleyecekler!..

Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak adına gençlik faaliyetlerini organize eden Bahçelievler Gençlik Merkezi bu doğrultuda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bahçelievler Gençlik Merkezi çalışanları, gönüllüleri ve üyeleriyle birlikte gönüllülük esasına dayalı bir proje daha başlattı. Proje kapsamında gençlik merkezinin amacı, Gençleri camiye yönlendirmek ve gençlere yardımlaşmanın önemini bir kez daha vurgulamak adına her Cuma günü bir camiye giderek temizlik yapılmasıdır. Gençlik merkezi çalışanları ve gönüllü gençlerle birlikte ilk olarak FATİME-İ ZEHRA CAMİ’ sine gidildi, büyük bir keyif ve özenle temizlik yapıldı.

Cuma hutbesinde de Cami imamı tarafından projenin yararları ve güzelliği halka anlatılarak, bu güzel projeye tüm halkın destek olması çağrısında bulundu.

Konu hakkında görüşünü aldığımız Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP “ Bu tip projelerde aslında önemli olan yapmak değil, fikir üretmektir. Bu nedenle iki gün önceki kan bankası fikrinden sonra “Her Cuma, Bir Camii” temizliği yapalım fikrini veren çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Projemizin birinci gününde temizliğini yaptığımız Fatime-i Zehra Cami’si imamı ve etraftaki esnaf tarafından büyük beğeni ve takdir aldı. Her zaman dediğimiz gibi gençlik merkezleri kurs ve gezi yeri değildir aynı zaman da gençlerimizi topluma her yönü ile hazırlamak ve kazandırmak için oluşturulan mekânlardır. Bu amaçla çıktığımız yolda, sosyal etkinliklerimiz de devam edecektir.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız “İl Müdürlüğümüz ve Gençlik Merkezlerimiz olarak imkânlarımız dâhilinde her zaman gençlerimizin hizmetindeyiz. Gençlik Merkezimiz ile yine güzel bir projeye imza atıyoruz. Bu proje ile gençlerimiz hem camilere yönlendirilmiş olacak, hem de birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaları sağlanacaktır. Ayrıca dinimizin emrettiği temizliğin, kutsal bir günde kutsal bir mekânda yapılması da ayrı bir inceliktir. Projeye imza atan gençlik merkezi çalışanlarıma ve gönüllü gençlerimize teşekkür eder, her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen sayın valimiz Celalettin GÜVENǒe daha güzel projeler sunmak dileklerimle inşallah bir Cuma günü cami temizliğine de bizzat katılacağım.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu