Advert
Advert
Advert

İstanbula Gitmek için Yola çıkan Urfalı Engellilerinden Anlamlı Slogan

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu tarafından 10-16 Mayıs Engeliler haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Şanlıurfa'dan 15 engelli vatandaş ailesiyle birlikte İstanbul gitti.

İstanbula Gitmek için Yola çıkan Urfalı Engellilerinden Anlamlı Slogan
İstanbula Gitmek için Yola çıkan Urfalı Engellilerinden Anlamlı Slogan


Şanlıurfa'da Engelliler Haftası’nı engellilere özel etkinliklerle kutluyor. “ Her birimiz ayrı bir renk hepimiz Türkiye'yiz” sloganıyla hareket eden Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Ve İstihdam Derneği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu daveti ile engellilere İstanbul'a özel gezi düzenlendi. Gezide 15 engelli vatandaş ailesiyle birlikte yanlarına aldıkları çiğ köfte tepsisi ve bulguruyla İstanbul'a uçak ile gittiler. Engelli ve ailelerin İstanbul'da bir hafta kalacak.
İstanbul gezisi ile ilgili bir açıklama yapan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu," 10-15 Mayıs sakatlar haftası nedeniyle Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu’nun daveti ile, İstanbul Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin’nin ev sahipliğinde Şanlıurfa Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın Murat Demirkol’un destekleriyle Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Ve İstihdam Derneği üyelerinden engelli ve velileri olarak toplamda On beş kişi ulaşım uçak ile İstanbul gezisi düzenlendi. Barınma destekleri Sayın Bakanlığımız Ramazanoğlu tarafından, şapka,tişört v.s İhtiyacımızda bizzat cebinden harcayarak Şanlıurfa ŞUSKİ Genel Müdürümüz Sayın Hamdi Us tarafından karşılanarak bu gün İstanbul İline uçakla gidiyoruz. Her zaman engellilerimiz arasında ayrım yapmayan hükümetimizin ve Sayın Bakanımız Ramazanoğlu'nun bu daveti, Zihinsel Engellilerimizin de insan onur ve şereflerine uygun yaşamalarına destek verdiklerinin ispatıdır. Bu türlü Sosyal Gelişim gezileri engelli velilerimizin Türkiye Cumhuriyeti Ve Onun hükümeti tarafından sahiplendiğini, zihinsel engellilerimizin sahipsiz olmadığını bir daha açığa çıkartmıştır. Zihinsel Engellilerimizin sosyal yaşamlarına katkılarından dolayı başta Sayın Bakanımız Dr. Sema Ramazanoğlu’na ve şahıslarında ve bu gezide emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Urfahaber24

Her birimiz ayrı bir renk hepimiz Türkiye'yiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu