Advert
Advert
Advert

HER AN HARRAN FOTO MARATONU 2 SONA ERDİ! İŞTE KAZANANLAR

Düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin farklı illerinden 172 fotoğraf sanatçısı katıldı. Etkinlik sonucunda Harran'ın gelenek ve göreneklerini, tarihi eserlerini, insanların yaşayış biçimlerini fotoğraflayan fotoğrafçılar jüriye toplam 1048 fotoğraf teslim ettiler.

HER AN HARRAN FOTO MARATONU 2 SONA ERDİ! İŞTE KAZANANLAR
HER AN HARRAN FOTO MARATONU 2 SONA ERDİ! İŞTE KAZANANLAR admin
Haberin galerisi için tıklayın!


 Dereceye giren fotoğrafların değerlendirmesi devam etmektedir. Sonuçlar kısa sürede yayınlanacaktır.
HARRAN’DA TARİH ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Üç gün süren “Her An Harran Foto Maratonu2” kapsamında tarihe tanıklık etmiş birçok yapı ve yerleşim yeri fotoğraflanarak ölümsüzleştirildi. Harran’da bulunan ve bugüne kadar yeterince tanıtımı yapılmamış; Soğmatar Antik Kenti, Şuayip Şehri, Bazda Mağaraları, Han El Barur Kervansarayı, Harran Ovası’nın yerel yaşamı, Eski Harran Kenti, dünyanın ilk İslam Üniversitesi, Kümbet Evleri gibi birçok tarihi ve turistik yer fotoğrafçıların ilgi odağı haline geldi.
 
ÖMER DOĞAN’IN “HARRAN” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ…
Foto Maraton kapsamında Harran Ortaokulunda yarışmacıların ve Harranlı vatandaşların beğenisine sunulan sergi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Katılımcılar için geçtiğimiz cum günü düzenlenen sunum ve söyleşi programı öncesi sergi açılışı düzenlendi. Düzenlenen sergi açılışına; Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk Çelik, Harran Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özyavuz, kurum amirleri ve yarışmacılar katıldı.
 
HARRAN’IN GİZLİ KALMIŞ KÜLTÜR MİRASI FOTOĞRAFLANDI
Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk Çelik, Her An Harran foto-maratonu ile ilçe merkezindeki değerlerin yanında diğer kıymetli kültür miraslarının da tanıtılmasının sağlandığını belirtti. Sayın Ömer Faruk Çelik, “Şimdiye kadar merkezde bulunmalarından dolayı Dünyanın İlk İslam Üniversitesi kalıntıları ve Harran Kümbet Evlerinin tanıtımı yoğun bir şekilde yapılmıştı. Merkezden uzakta kalan Soğmatar Antik Kenti, Şuayip Şehri, Bazda Mağaraları, Han El Barur Kervansarayı gibi kültürel miraslarımızın tanıtımı ise istenilen ölçüde yapılamamıştı. Foto-maraton etkinliği ile ilçemize gelen misafirlerimize özellikle bu alanları daha rahat fotoğraflama imkânı sunduk” diye konuştu. Sayın ÇELİK, foto-maratona katılarak Harran’ın güzelliklerinin tanıtılmasına destek olan tüm fotoğraf severlere teşekkür etti. Son olarak fotoğraf Yarışması boyunca desteğini bizlerden esirgemeyen; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne, Harran Belediyesi’ne, Juri üyelerimiz; Ergün Karadağ’a, Alahattin Kanlıoğlu’na, Seçkin Yenici’ye, Ömer Doğan’a ve Kenan Nihat Elçi’ye de ayrıca  teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle