Advert
Advert
Advert

"Hep birlikte Kur'an'a sahip çıkalım"

11 Eylül Kur'an'a Sahip Çıkma Günü nedeniyle açıklama yapan Araştırmacı-Yazar M. Şerif Durmaz, tüm Müslümanların Kur'an'a sımsıkı sarılarak sahip çıkması gerektiğini söyledi.

11 Eylül Kur’an’a Sahip Çıkma Günü nedeniyle açıklama yapan Araştırmacı-Yazar M. Şerif Durmaz, Kur’an’a yapılan tüm saldırıların nedeninin Kur’an’ı hayatın içinden çıkarmak olduğunu söyledi.

11 Eylül tarihinde ABD’de İkiz Kule'lere yapılan saldırının ardından Batı dünyasının İslam’a, Müslümanlara ve özellikle de Kur'an'a yönelik saldırı ve hakaretlerini artırdığına vurgu yapan Durmaz, bütün Müslümanları Kur’an’a sımsıkı sarılarak sahip çıkmaya davet etti.

Durmaz, Müslümanların kutsalı olan Kur’an-ı Kerime yapılan saldırılara dikkat çekerek, “Kimi aşağılık bedbahtlar, yüce kitabımız Kur'an-ı yakarak, yırtarak, yerlere fırlatarak ve hakaret ederek İslam’ın kutsallarına karşı kin ve garezlerini pervasızca kusmuştur.” dedi.

“Kur’an’ımıza sıkı sıkıya sarılalım”

11 Eylül’ün Kur’an’a Sahip Çıkma Günü olarak ilan edildiğini hatırlatan Durmaz, şöyle konuştu: “Kur’an’ın hakiki manada anlaşılması ve kaidelerinin yeryüzünde hakim ve kaim olması için çalışmalar yürüten Kur'an Nesli Platformu, Kur'an'a yönelik hakaretlere karşı 11 Eylül’ü ‘Kur'an'a Sahip Çıkma Günü’ olarak ilan etmişti.” diye konuştu.

Müslümanları Kur’an’a sahip çıkmaya davet eden Durmaz, “Bugün 11 Eylül ve bugün yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkma günüdür. Hep birlikte Kuran’ımıza sahip çıkalım. Kuran’ımıza sıkı sıkıya sarılalım. Kuran’ımızda emredilenleri hayatımızda tam bir biçimde uygulayalım. Hayatımızı Kur'anî ahlakla şekillendirelim. Şiddet, zulüm ve çatışmalardan bunalan ve bu keşmekeşlikten düzlüğe çıkmak için yol arayan tüm insanlığı Kur'an'ın şemsiyesi altında toplanmaya çağıralım.” ifadelerini kullandı.    (Şükrü Tontaş - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır