Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hep birlikte Kur'an'a sahip çıkalım"

"Hep birlikte Kur'an'a sahip çıkalım"

11 Eylül Kur'an'a Sahip Çıkma Günü nedeniyle açıklama yapan Araştırmacı-Yazar M. Şerif Durmaz, tüm Müslümanların Kur'an'a sımsıkı sarılarak sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 19:29

11 Eylül Kur’an’a Sahip Çıkma Günü nedeniyle açıklama yapan Araştırmacı-Yazar M. Şerif Durmaz, Kur’an’a yapılan tüm saldırıların nedeninin Kur’an’ı hayatın içinden çıkarmak olduğunu söyledi.

11 Eylül tarihinde ABD’de İkiz Kule'lere yapılan saldırının ardından Batı dünyasının İslam’a, Müslümanlara ve özellikle de Kur'an'a yönelik saldırı ve hakaretlerini artırdığına vurgu yapan Durmaz, bütün Müslümanları Kur’an’a sımsıkı sarılarak sahip çıkmaya davet etti.

Durmaz, Müslümanların kutsalı olan Kur’an-ı Kerime yapılan saldırılara dikkat çekerek, “Kimi aşağılık bedbahtlar, yüce kitabımız Kur'an-ı yakarak, yırtarak, yerlere fırlatarak ve hakaret ederek İslam’ın kutsallarına karşı kin ve garezlerini pervasızca kusmuştur.” dedi.

“Kur’an’ımıza sıkı sıkıya sarılalım”

11 Eylül’ün Kur’an’a Sahip Çıkma Günü olarak ilan edildiğini hatırlatan Durmaz, şöyle konuştu: “Kur’an’ın hakiki manada anlaşılması ve kaidelerinin yeryüzünde hakim ve kaim olması için çalışmalar yürüten Kur'an Nesli Platformu, Kur'an'a yönelik hakaretlere karşı 11 Eylül’ü ‘Kur'an'a Sahip Çıkma Günü’ olarak ilan etmişti.” diye konuştu.

Müslümanları Kur’an’a sahip çıkmaya davet eden Durmaz, “Bugün 11 Eylül ve bugün yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkma günüdür. Hep birlikte Kuran’ımıza sahip çıkalım. Kuran’ımıza sıkı sıkıya sarılalım. Kuran’ımızda emredilenleri hayatımızda tam bir biçimde uygulayalım. Hayatımızı Kur'anî ahlakla şekillendirelim. Şiddet, zulüm ve çatışmalardan bunalan ve bu keşmekeşlikten düzlüğe çıkmak için yol arayan tüm insanlığı Kur'an'ın şemsiyesi altında toplanmaya çağıralım.” ifadelerini kullandı.    (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com