Advert
Advert
Advert

Hemşireler Şanlıurfa'da toplandı

5 Mayıs Ebeler günü ve 12 Mayıs hemşireler günü kutlaması kapsamında Şanlıurfa eğitim ve araştırma hastanesi şanlıurfada bir ilke imza atarak 1. Ulusal Ebelik ve Hemşirelik günleri programı düzenledi

Hemşireler Şanlıurfa'da toplandı
Hemşireler Şanlıurfa'da toplandı admin

Proğrama Zekai Tahir Burak kadın sağlığı eğitim ve araştırma hastanesinde Ebe Songül Kaynar, Osmangazi üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi Ebelik bölümü Başkanı Doç.Dr. F.deniz Sayıner, Harran üniversitesi sağlık bilimleri fakültesinden Yrd. Doç.Dr. Hülya Karataş, Harran üniversitesi sağlık bilimleri fakültesinden Yrd. Doç.Dr. Arzu Timuçin, M.Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesinden Hem. Remzi Toprak, Balıklıgöl Devlet hastanesinden Hem. Selami Aslan konuşmacı olarak katıldı.programa İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran,Halk Sağlığı Müdürü Yaşar Şimşek ve Hastane yöneticileri katıldı.

Açılış konuşmalarını Şanlıurfa eğitim ve araştırma hastanesi hastane Yöneticisi Uzman Dr. Faruk Günak yaptı. Günak konuşmasında; şanlıurfada ilk defa Bilimsel anlamda bir kutlama programı düzenleniyor. Bilimsel anlamda bilimin ışığında bir program gerçekleştiriyoruz, il dışından gelen hocalarımızın gözü ile hastanemizi tanımak istedik.1.sini düzenlediğimiz bu programı bundan böyle her yıl düzenleyegiz dedi.

Sempozyumda;

 “Değişen doğumlara ebelik uyumu için değişim yönetimi”

“Anne dostu olma yolunda hayata bir ebe ile başlamak”

“Teknoloji çağında çocuk yetiştirmek”

“Hemşirelik ve liderlik”

“Yaşamda babanın rolü”

Gibi konular panel de anlatıldı. Şanlıurfa hastanelerinde görev yapan ebe ve hemşirelerin yoğun ilgi gösterdiği panel kokteyl ile son buldu.

Ebe Songül Kaynar Ebelik bölümü Başkanı Doç.Dr. F.deniz Sayıner Yrd. Doç.Dr. Hülya Karataş Yrd. Doç.Dr. Arzu Timuçin İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran Halk Sağlığı Müdürü Yaşar Şimşek hastane Yöneticisi Uzman Dr. Faruk Günak 12
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu