Advert
Advert
Advert

hemşireler gecesi‏

hemşireler gecesi‏
hemşireler gecesi‏

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi her yıl ilçelerde ve merkezde geleneksel olarak düzenlemiş olduğu hemşireler gecesini bu yıl da gerçekleştirdi.

Siverek, Ceylanpınar, Birecik ilçeleri ve Şanlıurfa Merkez’de yapılan gecelerde yoğun ilginin olduğu gözlendi. Merkezde düzenlenen geceye Sağlık Sen Eski Genel Başkanı ve Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili adayı Mahmut KAÇAR ve diğer milletvekili adayları, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan DEMİR, hastane başhekimleri, başhemşireleri ve çok sayıda hemşire ve sağlık çalışanı katılım sağladı. Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı ATÇI;

Sağlık sorunu olan tüm bireylerin, sağlıklarına kavuşabilmeleri için, geçirecekleri süreç içinde, sığınacak güvenli birer liman görevini üstlenen, hemşirelik mesleğinin mensuplarının, ’’12 Mayıs Hemşireler Gününü’’ içtenlikle kutluyorum.’’

       "Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma ve iyileştirmeye yardım eden, ayrıca sağlık ekibinin en önemli unsurlarından biri olarak tedavi ve bakımın uygulanmasında anahtar rol oynayan bir meslek grubu olan hemşirelik, insana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla sağlık hizmetleri sunan, günümüzde sağlık hizmetleri alanında büyük sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliği göstermektedir.

       Hemşirelerimiz, sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması ve tüm vatandaşlara ulaştırılabilmesi konusunda aldıkları eğitim ve görev bilinci doğrultusunda büyük uğraş vermekte, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan vatandaşlarımıza umut ve yaşama sevinci kazandırabilmek için, ihtiyaç duydukları sevgi, şefkat ve ilgiyi göstermekte, üstlendikleri sorumluluğu eksiksiz yerine getirerek, gece- gündüz özveri ile çalışmaktadırlar.

      

 

Hemşire arkadaşlarımızın yakındığı ve oranların yüksek çıktığı konuların başında; sözleşmeli personel istihdamları, çalışma sürelerinin fazlalığı, ücret adaletsizliği, şiddete uğrama kaygısı, düzensiz çalışma koşulları, aile içindeki rol ve görevlerde aksaklıklar, iş hayatında kadın olma sebebiyle yaşanan sorunlar, fazla mesai, mali yetersizlik, izinleri personel yetersizliğinden dolayı rahatlıkla kullanamamaktadır. Başta Sayın Başbakanımızın Memur-Sen 4.olağan genel kurulunda vermiş olduğu Sözleşmeli personele kadro sözünü sürekli hatırlatacak ve 130 bin üyenin vermiş olduğu güçle, etkili sendikacılık anlayışıyla sizlerin huzuru ve ferahı için gece gündüz demeden sendikal mücadelemize devam edeceğiz.

       Bu duygu ve düşüncelerle, Önce İnsan diyerek milletimize hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için önemli ve kutsal bir görev ifa eden, tüm hemşirelerimizin "12 Mayıs Hemşireler Günü" nü ve "12-18 Mayıs Hemşireler Haftası"nı kutlar, aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim."  dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak