Advert
Advert
Advert

Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar

Gaziantep'te ruh sağlığı bozuk 46 hasta yaptıkları el işleri sayesinde hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar.

Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar
Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar

GAZİANTEP- Gaziantep’te İşkur, Halk Eğitim Merkezi ve Gaziantep Dr. Ersin Arslan Toplum Sağlığı Merkezi'nin ruh sağlığı bozuk hastalara yönelik olarak ortak başlattıkları proje ile ruh sağlığı bozuk 46 hasta el işleri yaparak tedavi görüyorlar.

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Toplum Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören ruh sağlığı bozuk 46 hasta yaptıkları el işleri ile tedavinin yanı sıra para da kazanıyorlar. Psikolog Sedef Tekgöz proje hakkında bilgi vererek, “Kurumumuzun amacı tüm ağır ruhsal bozukluğa sahip olan hastaların tespit edilip tedavi edilmesi ve topluma kazandırılmasıdır.” dedi.

Proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi'nin öğretici desteği ve İŞKUR'un da finansman desteği sunacağını belirten Tekgöz, "Bu kurslarda hastalarımız günlük belirli bir ücret alacaklar. Böylece hastalarımızın hem el becerilerini geliştirecek hem maddi olarak desteklenecek hem de ileri istihdama kazandırılmalarının önü açılmış olacak." Şeklinde devam etti.

İşkur, halk eğitim merkezi ve Gaziantep Dr. Ersin Arslan toplum sağlığı merkezi'nin ruh sağlığı bozuk hastalara yönelik olarak ortak olarak bir proje başlattıklarını belirten Tekgöz daha sonra, “Hali hazırda yaklaşık 6 aydır devam eden ahşap boyama kursu, halk eğitim merkezi'nden gelen hocalarımız aracılığıyla devam ediyor. Bu kursları daha ileri boyuta taşımak istedik. Bu amaçla İŞKUR'la ve Halk Eğitim'le birlikte yürüteceğimiz ahşap boyama ve nikah şekeri kurslarıyla hastaların sosyalleşmesine, el becerisi kazanmalarına ve bunları yaparken de hem onlara maddi katkı sağlayabilecek hem de istihdama kazandırmaya yönelik bir proje başlatıyoruz.” İfadelerini kaydet. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı