Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar

Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar

Gaziantep'te ruh sağlığı bozuk 46 hasta yaptıkları el işleri sayesinde hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:10
Hem tedavi görüyorlar hem para kazanıyorlar

GAZİANTEP- Gaziantep’te İşkur, Halk Eğitim Merkezi ve Gaziantep Dr. Ersin Arslan Toplum Sağlığı Merkezi'nin ruh sağlığı bozuk hastalara yönelik olarak ortak başlattıkları proje ile ruh sağlığı bozuk 46 hasta el işleri yaparak tedavi görüyorlar.

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Toplum Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören ruh sağlığı bozuk 46 hasta yaptıkları el işleri ile tedavinin yanı sıra para da kazanıyorlar. Psikolog Sedef Tekgöz proje hakkında bilgi vererek, “Kurumumuzun amacı tüm ağır ruhsal bozukluğa sahip olan hastaların tespit edilip tedavi edilmesi ve topluma kazandırılmasıdır.” dedi.

Proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi'nin öğretici desteği ve İŞKUR'un da finansman desteği sunacağını belirten Tekgöz, "Bu kurslarda hastalarımız günlük belirli bir ücret alacaklar. Böylece hastalarımızın hem el becerilerini geliştirecek hem maddi olarak desteklenecek hem de ileri istihdama kazandırılmalarının önü açılmış olacak." Şeklinde devam etti.

İşkur, halk eğitim merkezi ve Gaziantep Dr. Ersin Arslan toplum sağlığı merkezi'nin ruh sağlığı bozuk hastalara yönelik olarak ortak olarak bir proje başlattıklarını belirten Tekgöz daha sonra, “Hali hazırda yaklaşık 6 aydır devam eden ahşap boyama kursu, halk eğitim merkezi'nden gelen hocalarımız aracılığıyla devam ediyor. Bu kursları daha ileri boyuta taşımak istedik. Bu amaçla İŞKUR'la ve Halk Eğitim'le birlikte yürüteceğimiz ahşap boyama ve nikah şekeri kurslarıyla hastaların sosyalleşmesine, el becerisi kazanmalarına ve bunları yaparken de hem onlara maddi katkı sağlayabilecek hem de istihdama kazandırmaya yönelik bir proje başlatıyoruz.” İfadelerini kaydet. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da çocuk istismarı sempozyumu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com