Advert
Advert
Advert

Hem okuyor hem çalışıyor

​Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 5'inci sınıf öğrencisi Hasan Dursun, hafta sonları köyden getirdiği tavukları satarak hem okul harçlığını çıkarıyor hem de ailesine destek oluyor.

Hem okuyor hem çalışıyor
Hem okuyor hem çalışıyor

Kızıltepe Mezopotamya Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Hasan Dursun, hafta içi okula giderken hafta sonları ise köyden getirttiği tavukları satarak hem okul harçlığını çıkarıyor hem de ailesinin geçimine katkı sunuyor.

7 çocuklu bir ailenin 5’incisi olan Dursun, köyden getirttiği tavukları el arabasında gezdirerek satıyor. Yorulduğu vakitlerde uygun bir yerde durup tavuklarını satmaya çalışan Dursun, dinlendikten sonra tekrar gezmeye başlıyor. Daha fazla alıcı olur düşüncesiyle vakit namazlarında cami önlerine giden Dursun, büyükleri tarafından övgü alıyor.

Bugün itibariyle 6 tavuk sattığını kalan tavukları da satarak evine dönmeye çalıştığını söyleyen Dursun, “5. sınıf öğrencisiyim. Hafta içi okula gidiyorum Hafta sonları ise köyden getirttiğin tavukları burada satıp aileme yardımcı olmaya çalışıyorum. Tabi fiyatları değişiyor. 20 TL’ye de var 17 TL’ye de var. 10 tane getirmiştim 6 tane sattım, 4 tane kalmış. Onları satmaya çalışıyorum.” diye konuştu. (Mehmet Aslan- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!