Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Helal Ekmek istiyoruz diye imza kampanyası başlattılar

Helal Ekmek istiyoruz diye imza kampanyası başlattılar

Her şeyimizi batıdan ithal etmeye başladığımızdan beri en temel gıda maddemiz olan ekmek de değişikliğe uğratıldı. Temel ham maddesi un ve maya dışında pek çok katkı maddesiyle balon gibi şişirilmiş, içi kof, tadı ve lezzeti kalmamış, ekmek görüntüsü verilmeye çalışılan bir ürün haline geldi.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 14:38
Helal Ekmek istiyoruz diye imza kampanyası başlattılar


İşte adı ekmek olan bu ürünü üretmek için bir çok katkı maddesi ilave ediliyor. Bunlardan büyük çoğunluğu kökeni bakımından şüpheli ve mutlaka güvenilir bir helal sertifikasına sahip olmalıdır.
Sağlığımızı koruyan ekmeğimiz bugün maalesef haram, şüpheli ve sağlığımız için zararlı hale getirilmeye devam ediyor. Günümüzde hamurun asidini arttırmak, ekmek hatalarını düzeltmek, bayatlamayı geciktirmek, su oranını arttırmak, hacim artışı sağlamak, hamurun karışma zamanını kısaltmak gibi çeşitli amaçlar için gıda katkı maddeleri kullanılmaktadır.
İstanbul ve Ankara'nın büyük kısmının ekmek ihtiyacını karşılayan ve güvenini kazanan, başta ambalajsız ekmek olmak üzere diğer unlu mamullerinin üretimini yapan Halk Ekmek A.Ş., bahsedilen bu şüpheli gıda katkı maddelerini kullanmadığını umut ediyoruz. Aksi halde üretim, büyük bir vebali üstlenmek olur.
Tüketici olarak bizler, Halk Ekmek A.Ş.'nin helal ve sağlıklı üretim yaptığını Türkiye'de ve dünyada güvenilir bir sertifikalama kurumu olan GİMDES sertifikasıyla taçlandırılmasını istiyoruz.
Temel gıda maddesi olan ekmeğimizi artık GİMDES sertifikasının verdiği helal güvencesiyle tüketmek istiyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

2017 yılı hac kuraları çekildi-öğrenmek için tıklayınız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com