Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Helal Denetçi Eğitimi' bugün yapılan sınav ile son buldu

'Helal Denetçi Eğitimi' bugün yapılan sınav ile son buldu

Gıda ve İhtiyaç Maddelerini Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) merkezinde başlayan ve 4 gün süren 'Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi' , 5. günde yapılan sınav ile sona erdi.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 02:13
'Helal Denetçi Eğitimi' bugün yapılan sınav ile son buldu

GİMDES merkezinde, 26 katılımcıyla 4 gündür devam eden  ‘Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi’  bugün yapılan sınav ile sona erdi.

Eğitimin 3. Gününde, Gıda mühendisi Hayreddin İşbili,r gıda katkı maddelerinin kaynak yönünden helal sertifika sistemi için riskleri konusunu anlattıktan sonra Kimyager Abdulhamid Aksel, numune alımında dikkat edilmesi gereken hususları teker teker gösterdikten sonra bunların muhafazasını katılımcılara sundu.

Öğleden sonraki ikinci oturumda ise Yüksek Kimya Mühendisi Murat Sayın, kozmetik ve temizlik ürünlerinde  helal sertifikalandırma açısından riskleri anlattı.

Eğitimin son gününde ise Başdenetçi Ahmet Tunç Cengiz’in, GİMDES kesim standardını anlattıktan sonra Gıda Mühendisi Ali Kaygısız sertifikalandırma sürecinin ilerleyişi hakkında detaylı bilgi vererek   yol haritasının önemini katılımcılara aktardı.

4 günlük eğitimin ardından bugün saat 10:00 ‘da GİMDES’ in merkezine yapılan sınav ile eğitim son bulmuş oldu. Sınavın ardından katılımcılara helal sertifikalı çiğköfte ikram edildi. (M. Zeki Aygur-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com