Advert
Advert
Advert

Hekimlik Fedakar olmaktır

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Hekimlik Fedakar olmaktır
Hekimlik Fedakar olmaktır

Sulhan Mesajında; "Hekimlik, özelinden fedakârca; evdeki kendi çocuğunun ateşinden çok, ameliyat için bekleyen hastanın telaşında olmaktır" dedi.

İşte Sulhan'ın Tıp Bayramıyla İlgili o Mesajı; İnsanla uğraşıp insanı yaşatmayı; acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen meslektaşlarımla, bu hizmetin sağlanmasında katkıları olmazsa olmazımız olan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.
Sosyal Devlet anlayışının en önemli unsurlarından biri sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir ve sağlıklı hayat insanların vazgeçemeyeceği en temel haklardan birisidir. “Önce insan” diyen bir yaklaşımla son yıllarda reform niteliğinde yapılmış olan dönüşümler ve bu dönüşümler sonucunda sağlık hizmetlerindeki almış olduğumuz mesafe ve başarı da ortadadır.
Ne mutlu bize ki bu günü kutlarken, amaçladığımız noktaya siz değerli meslektaşlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın desteğiyle yaklaşıyoruz ve bu özverili çalışma ve desteklerinden dolayı da sağlık ordusunun beyni olan değerli meslektaşlarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum.
Hekimlik sadece hasta muayene veya tedavi etmek değil;
Hekimlik, yaşamın uçuculuğunu ve ölümün kaçınılmazlığını herkesten iyi bilmek, yine de, bu sonu geciktirmek için, geceli gündüzlü çalışmaktır.
Hekimlik, başkalarının bakmaya bile dayanamadığı hastalarınıza, kucak dolusu sarılmak, onların teşekkürleriyle zenginleşmektir.
Hekimlik, özelinden fedakârca; evdeki kendi çocuğunun ateşinden çok, ameliyat için bekleyen hastanın telaşında olmaktır...
Atatürk’ün de dediği gibi mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağır olan bir meslektir.
Bu bağlamda Kendi hayatlarını, başkalarının hayatına akıtan, Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve sağlık hizmetlerinin her alanında fedakârca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, sağlık başarı ve mutluluklar dilerim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü