Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HDP'nin Başına Urfa Milletvekili Geliyor

HDP'nin Başına Urfa Milletvekili Geliyor

HDP eş genelbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın koltuğuna ilk aday Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir. HDP'de olağan kongresinde Demirtaş aday olmaması durumunda yerine Osman Baydemir'in düşünüldüğü ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2016 Salı 09:58
HDP'nin Başına Urfa Milletvekili Geliyor

HDP'nin 2. olağan kongresine sayılı günler kaldı. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dışında şimdilik başka aday yok. Ancak HDP içinde Selahattin Demirtaş'ın aday olmaması durumunda onun yerine Osman Baydemir'in düşünüldüğü ortaya çıktı.
DEMİRTAŞ ADAY OLMAZSA BAYDEMİR
HDP'nin 2. Olağan Kongresi 24 Ocak Pazar günü yapılacak. Şimdilik eş genel başkanlık için Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'dan başka aday yok. Ancak Demirtaş'ın aday olmaması durumunda iki dönem Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Osman Baydemir'in isminin geçtiği iddia edildi.
DEMİRTAŞ TEK ADAY
Baydemir düşünüldü ancak Demirtaş ikna edildi. Eş genel başkanlık için Demirtaş şimdilik tek aday.
VEDA SİNYALİ VERMİŞTİ
Demirtaş daha önce veda sinyali vermiş "Üç dönemim bitti (2 dönem BDP, 1 dönem HDP). Dördüncü dönemi de arkadaşlarım ısrar ediyorlar, doğrusu ben bu konuda çok istekli değilim. Kurallara da uymamız lazım diye düşünüyorum. Ama öyle bir kararlaşmış durum da yok" diye konuşmuştu.

Haber7

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com