Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HDP'li Eş Başkanlar Kilisede Noel ayinine katıldı

HDP'li Eş Başkanlar Kilisede Noel ayinine katıldı

Camilerin yakılmasına sessiz kalan HDP'li Mersin Merkez Akdeniz ilçesi Belediye Eş Başkanları, Noeli kutlamak için Ortodoks ve Katolik Kiliselerinde düzenlenen ayinlere katıldı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 10:36
HDP'li Eş Başkanlar Kilisede Noel ayinine katıldı

Mersin Merkez Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri tarafından düzenlenen Noel ayinlerine katıldı.

Doğu’da camilerin yakılıp tahrip edilmesine ses çıkarmayan, her yıl Müslümanların Ramazan ve Kurban bayramlarını çeşitli bahanelerle ’Kara Bayram’ ilan ederek kutlanması engelleyen HDP’nin, Mersin Akdeniz Belediye Eş Başkanları, her yıl olduğu gibi bu yıl da Noel kutlamaları için Ortodoks ve Katolik Kiliselerinde düzenlenen ayinlere adeta koşarak gittiler.

Mersin Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen ve Kilisenin ruhani lideri Coşkun Teymur’un yönettiği Ortodoks Cemaati Noel ayinine, Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yüksel Mutlu  katıldı.

Aynı gün saat 21:30’da Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi'nde düzenlenen Noel ayinine ise yine Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ile beraber M. Fazıl Türk ve Eş Başkan Yardımcısı Bedrettin Gündeş katıldı. 

Kilise cemaatinin mumlar yaktığı Noel ayinini Kilise Ruhani Reisi Roberto Ferrari ile rahipler yönetti.  

Müslüman Kürt halkının oylarıyla seçilen fakat özellikle Güneydoğu’da  camilerin yakılıp tahrip edilmesine hiçbir tepki göstermeyen, her yıl İslam aleminin kutsal bayramları olan Ramazan ve Kurban Bayramlarını çeşitli bahanelerle “Kara Bayram” ilan ederek bu güzel günleri  Müslüman Kürtlere adeta zehir eden HDP’nin Akdeniz Eş Başkanlarının her Kiliselerde düzenlenen ayin ve etkinliklere adeta koşarak tam takım katılmaları kamuoyunda manidar bulundu.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com