Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HDP'li Ayhan tutuklanan YPG'lileri sordu

HDP'li Ayhan tutuklanan YPG'lileri sordu

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a YPG'lilerin hangi gerekçelerle ve hukukla tutuklandığını sordu.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 20:01
HDP'li Ayhan tutuklanan YPG'lileri sorduAyhan tutuklanan YPG'lileri Adalet Bakanı'na sordu


HDP Şanlurfa Milletvekili İbrahim Ayhan  verdiği soru önergesinde PYD ve YPG'lilerin Türkiye'de tutuklanma gerekçelerini meclis gündemine taşıdı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın yanıtlaması isteği ile verdiği soru önergesinde PYD' ve YPG'nin Rojava'daki Kürt halkının hakları için mücadele ettiğine işaret eden Ayhan, PYD'nin Kürtler arasında da önemli bir güç ve muhatap olduğuna işaret etti. Önergede, "Genel Kurmay Başkanlığı 02.10.2014 tarihinde 5 YPG'linin gözaltına alınarak adli tahkikatın devam ettiği bilgisini kamuoyuna bildirmiştir. Bu durum Türkiye'nin PYD'yi siyaseten ve hukuken illegal bir örgüt olarak gördüğü izlenimini vermektedir" denilerek şu soruların yanıtlanması istendi.

" Türkiye cezaevlerinde PYD'li ve YPG'Lİ oldukları için tutuklu bulunan kişi sayısı kaçtır? Tutuklanma gerekçeleri nedir? Açılan davalar ve soruşturmalar hangi yasa maddesine göre sürdürülmektedir? Diğer tutuklu ve hükümlülere tanınan aile görüşü, avukat vb. haklar bu kişilere tanınmakta mıdır?"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com