Advert
Advert
Advert

Urfalıları çileden çıkaran İnternet Kesintileri TBMM gündeminde

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği soru önergesiyle Şanlıurfa’daki internet kesintileri meclisin gündemine taşıdı.

Urfalıları çileden çıkaran İnternet Kesintileri TBMM gündeminde
Urfalıları çileden çıkaran İnternet Kesintileri TBMM gündeminde


Şanlıurfa’da kullanıcısını isyan ettiren TÜRK TELEKOM’ın kesintileri için soru önergesi veren Ayhan internet kesintisinin artışı Şanlıurfalıları ciddi olarak mağdur ettiğini dile getirerek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.


İŞTE AYHAN TARAFINDAN VERİLEN O ÖNERGE:

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan tarafından Anayasanın 98'inci, İçtüzüğün 99'uncu maddesi gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.
İnternet kullanımı eğitim, sağlık, ticaret, iletişim ve günlük hayatın birçok alanında artarak devam etmekte; adeta yaşamımızın bir parçası haline gelmektedir. Ancak ülkemizde internet hizmetlerine erişim için dünyadaki birçok ülkenin çok üzerinde bir ücret ödemek durumundayız. Ayrıca internet kullanırken bir çok kısıtlamalarla karşılaşmaktayız. İnternet hizmetlerine erişimdeki yüksek fiyat ve yoğun kısıtlamalara rağmen, hizmet alımında alt yapı ve işletmeden kaynaklı sorunlar yaşanmaktadır.
Şanlıurfa ilimizde uzun bir süredir, çok sık internet kesintileri yaşanmaktadır. Yaşanan internet kesintileri sonucu TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayan abonelere "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması" olduğu gerekçesi ile arıza kaydı yapılamamakta, arıza kaydı yapmak için abonelerin TÜRK TELEKOM müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir. Bu durum bir yılı aşkın bir süredir devam etmektedir.
Bu durum Şanlıurfalı hemşerilerimizi ciddi olarak mağdur etmektedir.

Bu bağlamda;

1. Dünya ülkeleri arasında, internet hızları ve fiyatları bakımından Türkiye hangi sıralardadır?
2. İnternete erişimdeki kısıtlamalar konusunda Türkiye'nin, dünya ülkeleri arasındaki yeri nedir?
3. Şanlıurfa'da, TÜRK TELEKOM' un internetle ilgili son bir yıldaki alt yapı çalışmaları nelerdir? Bu çalışmalar hangi bölgelerde, hangi tarihlerde yapılmıştır?
4. Önümüzdeki süreçte Şanlıurfa ilinde alt yapı çalışmaları ile ilgili herhangi her hangi bir planlamanız mevcut mudur? Planlamalarınız mevcut ise hangi bölgeleri ve hangi tarihleri kapsamaktadır?
5. Alt yapı çalışmaları yürütülürken vatandaşların mağdur edilmemesi yönünde hangi tedbirler alınmıştır? Alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?
6. Şanlıurfa'dan 2016 yılı içerisinde kaç abone TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini aramıştır? Bunların kaçı internet kesintileri ile ilgilidir? İnternet kesintileri ile ilgili aramaların kaçı ile ilgili arıza kaydı oluşturulmuştur?
7. Bir yılı aşkın bir süredir TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayan abonelere kayıttan "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması olduğundan dolayı internet bağlantısında sorun yaşayabilirsiniz" denilmektedir. Bakanlığınızca, genel bakım çalışması için belirlenen makul bir süre mevcut mudur? Bir yılı aşan genel bakım çalışması süresini nasıl değerlendiriyorsunuz?
8. Abonelere hizmet alamadıkları sürelerin ücretleri iade ediliyor mu? Ediliyor ise 2016 yılı içerisinde, Şanlıurfa ilinde kaç aboneye ücret iadesi yapılmıştır?

şanlıurfa internet kesintileri ibrahim ayhan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı