Advert
Advert
Advert

"HDP milletvekili halkın ihtiyaçlarının giderilmesini engelliyor"

Şırnak'ın Cizre ilçesinde halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için yardımda bulunan hayırseverlerin ve kimi kurumların, HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız tarafından tehdit edildiği ileri sürüldü.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 22 gündür devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle halk temel yaşam malzemelerini karşılamada büyük zorluk çekerken, HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve beraberindeki PKK'lilerin, hayırseverlerin yardım yapmasını ve açık olan market sahiplerini, iş yerlerini kapatmaları yönünde tehdit ettiği bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, hayırseverlerin aralarında topladıkları paralarla gıda malzemeleri alıp mağdur halka dağıtmak istemelerini duyan HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bu hayırsever insanları tehdit ederek “kimse burada yardım dağıtmayacak” dediği belirtildi.

Yine Faysal Sarıyıldız’ın, 3 gün önce de bazı hayırseverler tarafından başka illerden toplayıp gönderdikler bir kamyon dolusu gıdayı, Cizre-Nusaybin Karayolunun Katran köyü mevkiinde durdurup geri gönderdiği iddia edildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeden önce ilçede olan HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız, yasağın sürdüğü günlerde Yafes Mahallesi’nde halkı provoke edip bazı mahallelerde toplantılar yaptığı ve Yafes Mahallesi’nden topladıkları insanlarla Alibey ve Dağkapı mahallerine yürüdüğü ve çatışmaların devam ettiği Cudi Mahallesi başta olmak üzere sürekli mahallelerde gezdiği ve halkı tahrik etmeye çalıştığı iddia edildi. 

Çukur ve barikatların olmadığı merkezi mahallelerde bulunan ve halkın ihtiyaçlarını karşılaması için açılmalarına izin verilen üç alışveriş merkezinin sahiplerinin de PKK'liler tarafından tehdit edilerek “bundan sonra iş yerlerinizi açmayacaksınız” dedikleri öğrenildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır