Advert
Advert
Advert

HDP Diyarbakır'daki patlamaya sert tepki gösterdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa İl teşkilatı Diyarbakır HDP mitinginde yaşanan patlama olayıyla ilgili Hükümete sert açıklamalarda bulundu.

HDP Diyarbakır'daki patlamaya sert tepki gösterdi
HDP Diyarbakır'daki patlamaya sert tepki gösterdi

 Eş Başkanı Rıdvan Yavuz, “Seçim sürecinde partimize yönelik 200’e yakın saldırı gerçekleşti ve AK Parti sırf iktidarı uğruna canlara kastediyor" dedi.

HDP Parti il binasının önünde yapılan açıklamada HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   HDP yıpratılmak istendi

 Saldırıyla HDP’nin baraj altında bırakılmasının hedeflendiği belirten Eş Başkanı Rıdvan Yavuz, “ 2 ayı aşkın süredir yürüttükleri seçim çalışmalarında tek amaçlarının demokratik bir ortamda, herkesin özgür bir şekilde iradesini sandığa yansımasına katkı sunmak olduğunu söyledi. Bu çabaların çeşitli provokatif girişimlerle HDP’nin yıpratılmak istendi. Provakatif girişimlerle seçime gölge düşürülmeye çalışılıyor. Son olarak Diyarbakır mitinginde yapılan çirkin saldırı, AKP hükümetinin kin, nefret söylemleri ve partimizi hedef göstermesinin sonucudur. AKP hükümeti iktidarı elinde tutmak için artık insanlarımızın canına kast etmektedir. Gelinen noktanın maalesef  90’lı yılları aratmıyor.”Dedi.

  Bu Saldırıların sorumluluğu...

Bu saldırının siyasi sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP hükümeti mensuplarına ait olduğunu söyleyen Yavuz, “AKP hükümeti dönemin faili meçhullerini, yargısız, infazların, köy boşaltmalarının, gözaltında işkencelerin, gözaltında kayıpların yaşandığı o karanlık dönemden farksız hal almıştır. Provokasyonlardan medet umanların umduklarını bulamayacaklar. Şunu bilsinler ki barış isteyen herkesin duası bizimledir. Hiçbir güç HDP’nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engellemeyecektir. Bütün bu kirli planların toplumsal barışımızı yıkmaya yönelik olduğunu biliyor ve kınıyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu