Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HDP: Direnişe devam!

HDP: Direnişe devam!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasının ardından Kurşunlu Camii'ne gelerek açıklamalarda bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, "Direnişimize devam edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 20:12
HDP: Direnişe devam!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 10’uncu gününde sonlandırılan sokağa çıkma yasağının ardından ateşe verilip yakılan tarihi Kurşunlu Camii’ne gelen HDP’li heyetten Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, ilginç açıklamalarda bulundu. “Direnişimize devam edeceğiz” diyen Çağlar’ın yaklaşık 20 bin kişinin ilçeyi terk etmesinin nedenleriyle ilgili bir değerlendirmede bulunmaması ise dikkat çekti.

Sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasının ardından Sur’a gelen HDP ve DBP heyeti, ateşe verilip yakılan tarihi Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii’nde incelemelerde bulundu. Ardından camii içerisinde bir basın açıklaması yapan heyetten, HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, dikkat çekici ve bir o kadar da ilginçte açıklamalarda bulundu.

Aynı zamanda HDP Grup Başkanvekili olan Çağlar Demirel, şunları söyledi: “Yaralananlar var. Öyle vahşice saldırı oldu ki, silahlar kullanıldı. Silahlarla mahallelerimizde, Amed’de halkımız yaralandı. Biz bunları unutmadık ve unutmayacağız. Bunların hepsinin hesabını her yerde soracağız. Sormaya da devam edeceğiz. Biz tekrar Diyarbakır halkının, özelde de Sur ilçesinde yaşayan halkımızın direnişi selamlıyoruz ve bütün halkımıza bu kültürel, tarihi, dil soykırımına karşı direnişimize devam edeceğimizi ifade ediyoruz.”

İnsanların öldüğü, yaralandığı, ibadethanelerin, okulların ateşe verildiği, onlarca tarihi yapı, ev, iş yeri ve kamu binalarının tahrip olduğu ilçede tüm yaşananlardan sonra Çağlar Demirel’in yaptığı bu açıklamalar şaşırtıcı bulundu. Demirel’in, Sur’da yaklaşık 20 bin kişinin göç etmesinin nedenleriyle alakalı hiçbir değerlendirmede bulunmaması ise dikkat çekti.

Günlerdir Sur’da devam eden çatışmalarda yanıp küle dönen tarihi Kurşunlu Camii içinde açıklama yaparak “halkın direnişi”ni selamlayan Demirel’in, direnişçi halktan neyi kastettiği anlaşılmazken “direnişe devam” edeceklerini söylemesi ise halkın tedirginliğini bir kat daha artırdı.

Nitekim yasağın kalkmasının ardından daha 24 saat geçmemişken Sur’da yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.  (M. Sıddık Bilge/Emrah Deniz – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com