Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HDP BARAJA ÇOK YAKIN AMA...

HDP BARAJA ÇOK YAKIN AMA...

7 Haziran seçimlerine tam iki ay kala yapılan ankette bazıların hayalini suya düşürdü.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2015 Perşembe 10:41
HDP BARAJA ÇOK YAKIN AMA...

 Siyasi partiler dün milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na vererek, kampanya dönemine odaklandı. Bugün itibarıyle siyasetin fotoğrafını çeken ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu, iktidar ve muhalefetin durumuna ilişkin altı önemli tespitte bulundu. Akşam'a konuşan Uslu’nun değerlendirmeleri satır başlarıyla şöyle: Nisan ayı başı itibarıyla 81 ili tarayarak yaptığımız analizlerle Türkiye ortalamasını ortaya koyduk.

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR

AK Parti oylarını koruyor ve yüzde 47’ler seviyesinde. Bu oranla, AK Parti 7 Haziran'da çok rahat tek başına iktidar görünüyor.

SENARYOLAR TUTMADI

Bazı kesimlerin “AK Parti yüzde 40’lar seviyesine düştü” senaryolarını hiçbir araştırmamızda görmedik, onlar yanlış ve yanlı değerlendirmeler. Seçimlere iki ay kala fotoğrafa baktığımızda koalisyon olacağı yönündeki beklentiler bugün itibarıyla boşuna. Bugün itibariyle baktığımızda AK Parti yüzde 47-48, CHP yüzde 23-25, MHP yüzde 14-16, HDP yüzde 8-10 bandında görünüyor. AK Parti’ye en yakın parti, ancak yarısı kadar oy alabiliyor.

HDP BARAJA ÇOK YAKIN AMA BARAJI GEÇEMİYOR

Meclis'te dağılımı etkileyecek en önemli faktörlerden biri HDP’nin alacağı oy oranı. Şu an yaptığımız araştırmalarda baraja çok yakın çıkıyor ama henüz geçemiyor. CHP’nin listesi ve alacağı oy, yurt dışından gelecek oylar belirleyici olacak.

ÜÇ ETKEN BELİRLEYİCİ OLACAK

Seçimlerde üç değişken sonuçlarda belirleyici olacak. Birincisi milletvekili aday listelerinde yer alacak isimler. İkincisi, kampanya ve vaatler. Üçüncüsü de, yurt dışındaki seçmenlerin sandığa gitme oranı ve tercihleri. Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com