Advert
Advert
Advert

"Hazır kıyma sağlığı tehdit ediyor"

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası hazır kıymaların insan sağlığını tehdit ettiğine dikkat çekerek tüketiciye uyarılarda bulundu.

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı hazır kıymaların insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek tüketicilerin hazır kıyma alırken dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

Hazır kıymaların içerisinde sakatat ve kırıntıların yer aldığını, yapanların tespiti ile odaca karşılarında olacaklarını ifade eden Atlı, kimsenin gözyaşına bakmayacaklarını söyledi.

Son zamanlarda merdiven altı kasabacılığının arttığına dikkat çeken Atlı, ''Kıyma, temiz ortamlarda üretilmeli hijyene dikkat edilmeli. Halkımız odamıza kayıtlı olan kasaplardan ve sakatatçılardan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler. Diyarbakır'a faydalı olabilmek için elimizden geleni yapmalıyız. Neden devasa gösterişli marketlerden, alışveriş merkezlerinden alışveriş yapalım? Şimdiye kadar bunlar mı vardı? Yıllarını vermiş emek sarf eden esnaflık yapanlar şimdi ekonomik çöküntü içindeler. Bu çöküntüden dolayı yüzlerce esnaf perişan, yuvalar yıkılıyor, esnaf kepenk kapatıyor ve iş yerleri kapanma noktasına geliyor. Neden cebimizdeki sıcak para batıya gitsin holdinglere gitsin burada yıllarını vermiş esnafımız var sahip çıkmak lazım. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Başkasının bize ihtiyacı yok, kapımız esnafımıza üyelerimize halkımıza açıktır her zaman gelebilirler '' dedi 

“Halkın sağlığı ile oynayanlara müsamaha etmeyeceğiz”


Halkın sağlığı ile oynayanlara müsamaha göstermeyeceklerini ifade eden Atlı, 

kendi evine götürmek istemeyen bir gıdayı başkasına satmanın vicdansızlık ve vebali ağır olduğunu vurgulayarak, “ Unutmamalıdırlar ki hesap günü vardır ve Cenab-ı Allah'a hesap verecekler. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan ricamız kayıt dışı esnaf çoğunlukta, tüm esnafımız bir çatı altında toplansın ve bunlar ruhsatlandırılsın. Belediyemizin daha çok kesilen kaçak etlere müdahale etmesini istiyoruz. Bunda en çok zarar gören yine esnafımızdır, iddia ediyoruz ve her zaman söylüyoruz ülkemiz genelinde en güzel taze eti sakatatı satan şehir Diyarbakır’dır.” İfadelerine yer verdi.

Diyarbakır esnafının saygılı, hürmetkâr, güvenilir olduğunu dile getiren Atlı, birlik olarak esnafa destek çıkmak için herkesin sağduyulu davranması gerektiğini ifade ederek. Diyarbakır'ın peygamberler sahabeler, evliyalar şehri olduğunu onların duasıyla esnafın evine bir lokma ekmek götürdüğünü sözlerine ekledi. (İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..