Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Hayvan barınağının kapatılması kararına tepki

Hayvan barınağının kapatılması kararına tepki

Mersin Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Hayvan Barınağı'nın kapatılma kararına tepki gösteren hayvan severler, kararın iptal edilmesini istiyor.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 14:05
Hayvan barınağının kapatılması kararına tepki

Mersin Üniversitesi içerisinde faaliyette olan Kampüs Barınağı hakkında Üniversite Rektörlüğünün kapatma ve tahliye kararı vermesine tepki gösteren hayvan severler, karardan vazgeçilmesini istediler.

Üniversitenin aldığı barınak kapatma kararının ciddi tepkilere yol açacağını ifade eden Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, “İçerisinde yüzlerce kedi ve köpeğin yaşadığı kampüs barınağı Mersin merkezli bir dernek tarafından yönetilmekte olup, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından eleman, gıda, araç, beslenme konusunda destek almaktadır. Öncelikle buranın yönetiminin hayvan sever bir dernekte olması, hayvanların refahı ve yaşam seviyelerinin üst düzeyde olması açısından önemli bir etkendir. Bu hayvanların burada yaşadıkları doğal ortamlarından koparılıp Gözne’deki barınağa gönderilmesi açıkçası cinayettir.” dedi.

Dekan bu kararı durdurmalı

Mersin Üniversitesi Dekanı Profesör Doktor Süha Aydın’a seslenen Yıldırım;  “Rektör Süha Aydın beyin hayvan hakları konusunda hassas ve duyarlı bir yönetici olduğunu yakinen biliyoruz. Hiç kimsenin hayvanlarımızın yaşam hakkına yönelik böylesi tehlikeli bir kararın savunuculuğunda ısrarcı olacağını düşünmek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rektör Aydın’ı hayvan sever STK’lar ile görüşmeye davet eden Yıldırım, “Bu kararda ısrar edilmesi halinde ülke genelindeki tüm hayvan sever kuruluşlardan ve gönüllü hayvan severlerden ciddi tepkiler gelecek ve hatta bu protesto eylemlerine kadar dönüşecektir. Üniversite yönetiminden sağduyulu yaklaşım bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com