Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Hayrat Vakfı Urfa'da kermes düzenliyor - Hayrat vakfı nedir?

Hayrat Vakfı Urfa'da kermes düzenliyor - Hayrat vakfı nedir?

Hayrât Vakfı Şanlıurfa'da kuran kursu öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik olarak bir hafta sürecek bir kermes düzenliyor.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 09:17
Hayrat Vakfı Urfa'da kermes düzenliyor - Hayrat vakfı nedir?

Hayrat Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Düzenleyeceğimiz kermesin tüm gelirleri Eyüp Peygamberde inşaatı devam eden Kuran kursuna bağışlanacaktır" denildi.

23 Nisan-1 Mayıs arası düzenlenecek olan kermese tüm Şanlıurfalıları beklediklerini söyleyen vakıf yetkilileri yer olarak kermes Balıklıgöl El-Ruha Oteli karşısı yapılacak.

Kermese Kalem Eğitim Kültür ve araştırma derneği de destek veriyor. 

Hayrat vakfı tarihçesi - Hayrat vakfı nedir?

Hayrât Vakfı, 1974 yılında Üstâd Bedîüzza­mân Hazretleri’nin talebesi ve kendisinden sonra vazîfesini devrettiği en yakın davâ arkadaşı Ahmed Husrev Altınbaşak tarafından İstanbul Küçükçekmece’de kuruldu.

Hayrat vakfı, ana gayeleri, kuruluş senedinde şöyle tanımlanmıştır:

Orta ve yüksek dereceli mekteplere, bütün meslekî okul ve enstitülere devam eden talebelere yurtlar açmak, yiyecek ve yatacak yerler temin etmek, onların daha bilgili, faziletli, ahlâklı, vatansever birer insan olarak yetişmeleri için meslekî ve kültürel kurslar, dershaneler, kütüphaneler ve eğitim kurumları açmak,

İhtisas için yurt dışına talebeler göndermek, gitmiş olanlara burs vermek, Mütevellî heyetinin ittifakı ile her türlü ilmî, tarihî, dinî eserleri basmak, neşretmek, Kur’ân-ı Kerîm basmak ve baskı işleri için dâhilden ve hariçten kâğıt ve matbaa makinaları temin etmek, matbaa kurmak,

Vakfa bağışlanacak menkul ve gayrimenkulleri vakıf gayesi istikametinde kullanmak, idare etmek, vakıf kaynaklarını geliştirmek, fakirlere, fakir hastalara, dul ve yetimlere vakfın imkânları nisbetinde her türlü yardımda bulunmak.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com