Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Dünya Hayrat Derneği Afganistan'da 9 bin aileye kurban eti dağıttı

Hayrat Derneği Afganistan'da 9 bin aileye kurban eti dağıttı

Hayrat İnsani Yardım Derneği Batman Temsilciliği, Kurban Bayramı'nda Afganistan'da muhtaç durumdaki 9 bin aileye kurban eti ulaştırdı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 14:13
Hayrat Derneği Afganistan'da 9 bin aileye kurban eti dağıttı

Hayrat İnsani Yardım Derneği Batman Temsilciliği, Kurban Bayramı’nı Afganistan’da geçirdi. 11 günlük ziyaret kapsamında üst düzey temaslarda bulunan dernek yetkilileri, ülkenin eğitim ve sosyal yapısı hakkında bilgiler alıp, geliştirilecek projelerin alt yapısı için çalışmalar yaptı.

Bin 50 kişiden kurban vekâleti alan dernek, Mezarı Şerif, Cevizcan, Şibırgan, Sarıpol ve Tahar şehirlerinde isimleri önceden tespit edilen muhtaç durumdaki 9 bin aileye kurban eti ulaştırdı.

Yaklaşık 20 ton kurban eti dağıtan dernek yetkilileri ve gönüllüleri, aynı zamanda az gelişmiş şehirlerde yapılacak eğitime katkı olanaklarını da değerlendirip, bir rapor halinde genel merkeze sundu. Çalışmalarını başarıyla tamamlayan Hayrat Derneği ekibi Batman’a geri döndü.

Hayrat İnsani Yardım Derneği bu yıl 33 farklı ülkede kurban organizasyonu düzenledi.(Veysi Rüzgar-İLKHA)                                                    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com