Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Haydi hep birlikte Yasin Börü'nün yanında yer almaya"

"Haydi hep birlikte Yasin Börü'nün yanında yer almaya"

Ankara Adliyesinde 5 Ekim tarihinde görülecek Yasin Börü Davası ile ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Başkanı İbrahim Gökdemir, 'Haydi hep birlikte Yasin Börü'nün yanında yer almaya' sloganıyla tüm STK'ların davaya müdahil olmaları için çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 16:15

Geçen yıl 6-7 Ekim tarihinde PKK/HDP’lilerin Kobani bahaneli saldırılarında katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının dava duruşması 5 Ekim Pazartesi sabah 09.00’da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Konuyla ilgili Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Başkanı İbrahim Gökdemir, ‘Haydi hep birlikte Yasin Börü’nün yanında yer almaya’ sloganıyla tüm STK’ları davaya müdahil olmaya davet etti.

6-7 Ekim saldırılarının insanlık tarihinde kara bir leke olduğunu ifade eden Gökdemir, “Sanıkların ve azmettirenlerin işledikleri cinayetlerin yanlarına kar kalmaması için 5 Ekim’de Ankara Adliyesinde görülecek davanın insanlık onuru için önemli bir milat oluşturmaktadır. Adaletin tecellisi anlamında bu dava ile ilgili süreç içerisinde yargılanma başlamadan sanıklarından bir kısmını alelacele tahliye ve serbest bırakılmasını insanlık ve hukukun üstünlüğüne gölge düşürecek uygulamalar olarak görüyoruz.” dedi.

Pazartesi günü Türkiye hukuk sisteminin ve insanlık onurunun büyük bir sınavdan geçeceğinin altını çizen Gökdemir, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bizler umut ediyoruz ki İnsanın yüce değeri bu yargılamada göz önünde bulundurularak karar verilecektir. Hukukun üstünlüğünün tecellisi bağlamında bu yargılama bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Zalim ve mazlumun birbirinden ayırt edildiği insanlık onuru ile insanlıktan nasibini alamamış olanların birbirinden ayırt edildiği önemli bir gündür.”

Gökdemir son olarak, “Bizler başta Diyarbakır’daki duyarlı bütün sivil toplum kuruluşları olmak üzere insan hakları adına sözü olanların insanlık onurunu çiğnetmeme adına davaya müdahil olmalarını ve gerekli duyarlılığı göstermelerini istiyoruz.” dedi.  (Yunus Sırat- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com