Advert
Advert
Advert

Haydi Gençler, Seyyah Bizim İller'e

Geçtiğimiz sene Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Seyyah Ulu Çınar projesinin gençler tarafından benimsenmesinin ardından bu yıl da “Seyyah Bizim İller” Projesini hayata geçiyoruz.

Haydi Gençler, Seyyah Bizim İller'e
Haydi Gençler, Seyyah Bizim İller'eKonu İle İlgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Bu yıl düzenlenecek olan Seyyah  Bizim İller projesinin 4 Şubat -26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade ederek, '' Seyyah Bizim İller projesi kapsamında 1 günlük hareketlilik projesi 4 Şubat-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ücretsiz olarak düzenlecek olan Seyyah Bizim İller projesine 14-18, 19-26 yaşları arasındaki gençler ilçelerimizden ilimize, il merkezimizden ilçelere ve ilçelerden ilçelerimize seyehat edecektir. Ücretsiz düzenlenecek olan Seyyah Bizim İllere projesine katılacak olan gençlerimiz veli izin belgesini doldurarak Gençlik Merkezine başvuru yapabilirler ''dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Seyyah Uluçınar'ın izinde Projenin gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine ciddi katkılar sağladığını  belirterek, ''Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 yılında hayata geçirilen Seyyah Uluçınar'ın izinde projesi kapsamında Şanlıurfalı 2 bin 695 gencin yaz dönemi farklı illeri gezip, tanıyabilme fırsatı bulmuştu. Ayrıca Söz konusu proje kapsamında çeşitli illerden ise 3 bin 243 öğrencinin Şanlıurfa'yı tanıma imkanı elde etmiştir. Proje kapsamında, ülkemizin 81 ilinden katılan gençlerimiz, farklı kültürdeki akranlarıyla birlikte yaşadıkları illerin dışında farklı yerleri gezip görme, tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde öğrenme imkanı elde etmiştir. Gençlerimiz Seyyah Bizim İller projesiylede aynı heyecanı yaşayacaklardır" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır