Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hayati Harranililer: Evlerimizi mafya alacak

Hayati Harranililer: Evlerimizi mafya alacak

Giriş Tarihi: 11 Mart 2010 Perşembe 16:46
Hayati Harranililer: Evlerimizi mafya alacak


Şanlıurfa'nın Hayati Harrani Mahallesi sakinlerinden 50 kişilik bir grup, Şanlıurfa Valiliği önüne gelerek sıkıntılarını dile getirdi. İddiaya göre arazi mafyası tarafından tapulu evlerinin kendilerine ait olduğunu dile getiren 50 kişilik grup, Valilik önünde açıklama yaptı. Şanlıurfa Valiliğinin önüne gelen 50 kişilik grup tapulu evlerinin olmasına rağmen tanımadıkları kişiler tarafından zorla evlerinin kendisinin olduğunu iddia ederek para tahsil etmek istediklerini kaydetti. Evlerinin tapularını basın
mensuplarına gösteren vatandaşlar, arazi mafyası tarafından evlerinin elinden alınacağını ifade etti. Emniyet ekiplerinin yoğun güvenlik güçleri aldığı Valilik önünde açıklama yapan vatandaşlar, "Evi biz başkasından aldık. Sonra biz evi onardık, düzelttik. Şimdi de başkaları gelip evimize göz dikiyor ve 'bu evler bizimdir' diyor. Yaklaşık 700-800 ev aynı durumdadır" dedi.
Daha sonra 50 kişilik grup, Emniyet Müdürü Yardımcısı Mehmet Or'a sıkıntılarını anlattı. Emniyet Müdürü Yardımcısı Mehmet Or'a sıkıntılarını anlatan vatandaşlardan oluşan 3 kişilik bir heyetle Valilik binasına girdiler. Valilik ise bir dilekçe yazmalarını ve dilekçe ile müracaat etmelerini söyledi. Valilik çıkışında konuşan bir vatandaş ise, "Vali beyle görüşmeye gittik. Bize dilekçe yazıp saat 15.00 gibi direk Vali Nuri Okutan ile görüşebileceğimizi söylediler. Durumumuzu kendisine bildireceğiz.
Tanımadığımız şahıslar bize gelip evi boşaltın diyor, para verin tapuyu verelim. Her yıl çeşit çeşit insanlar gelip bunu söylüyor. Nerden geldiklerini de bilmiyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz" dediler.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com