Advert
Advert
Advert

Hayati Harrani'de minik çocuklara danslı veda

Şanlıurfa Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen ve bir hafta boyunca Hayati Harrani Gençlik Merkezi’nde Urfalı çocuklarla bir araya gelen İstanbul Enka Koleji öğrencileri bir veda töreni düzenledi.

Hayati Harrani'de minik çocuklara danslı veda
Hayati Harrani'de minik çocuklara danslı veda


Törende “Gangnam Style” şarkısı eşliğinde dansa kaldırılan  Urfalı öğrenciler çevredekilerin tarafından alkışlandı.

Şanlıurfa Belediye Basın Bürosu ise ; "Hayati Harrani’nde “Gangnam Style” Rüzgârı" diye duyurdu.


İstanbul Özel ENKA Lisesi’nde eğitim-öğretim gören 18 kişilik öğrenci grubu, “Topluma Hizmet Projesi” kapsamında Şanlıurfa Belediyesinin Hayati Harran-i Gençlik Merkezi’nde geldi. 1 hafta boyunca Urfalı öğrencilerle gün boyu eğitici ve öğretici etkinlikler yapan grup bu gün bu becerileri düzenledikleri törenle davetlilere sergilediler.
Şanlıurfa’nın tarihi dokuları ve kültürel değerlerini de görme ve tanıma imkânı bulan İstanbul ENKA Koleji Öğrencileri, proje kapsamında Urfalı gençlerle tiyatro, müzik, takı, tasarım gibi alanlarda deneyimlerini paylaştılar

 


1 hafta süreyle Hayati Harran-i Gençlik Merkezi’nde 10 ila 15 saatleri arasında çeşitli dallarda atölye çalışması yapan gençler tatil dönemini Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da geçirdikleri için mutlu olduklarını söylediler.
15 öğrenci, 3 öğretmen ile birlikte İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geldiklerini belirten, İstanbul Enka Lisesi Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Sevin Aydemir,  yaklaşık 150 Urfalı çocuğa sanatsal ve sportif amaçlı eğitimler verdiklerini söyledi.
Kapanış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, Enka Koleji Öğrencilerini hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesinden dolayı kutlarken, Urfalı Öğrencileri de gösterdikleri öğrenme gayretinden dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Hayati- Harrani gibi büyük bir evliyanın ismini taşıyan gençlik merkezinde “Gangnam Style” eşliğinde öğrencileri dansa kaldırlması kamuoyunda tepkilere neden oldu!..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır