Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Hayat Kadını Açılımı

Hayat Kadını Açılımı

Giriş Tarihi: 13 Mart 2010 Cumartesi 14:53
Hayat Kadını Açılımı

Hayat kadınlarına umut olacak 'Genelev Projesi' için ilk somut adım. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı (İHB), hayat kadınlarıyla bire bir görüşme yapacak ekibin oluşturulması için ilgili kamu kurum ve kuruluşlara resmi yazı gönderip isim istedi.

TOPLANTI 18 MART'TA

Başbakanlık İHB Başkanı Mehmet Yılmaz Küçük imzalı yazıda, proje hakkında bilgi verildi ve bu çalışmanın 'cinsel sömürü mağduru kadınların sorunlarını çözmek amacıyla hazırlandığı' belirtildi. Projeye ilişkin ilk toplantının 18 Mart'ta gerçekleştirileceğine de dikkat çekilen yazıda, ilgili kurumlardan bu toplantı için temsilci gönderilmesi istendi.

HANGİ KURUMLAR VAR?

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın yönetiminde yürütülecek projeye temsilci gönderecek kurumlar arasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bulunuyor.  Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın, ilgili kurum ve kuruluşlara e-mail yoluyla gönderdiği resmi yazıda özetle şu ifadelere yer verildi:

'Cinsel sömürü mağduru kadınların sorunlarının toplumsal bir sorun olduğu ortadadır. Bu sorunun çözümü için konuyla ilgili olduğunu düşündüğümüz kuruluşlarla bir araya gelerek ne türlü çözümlerin olabileceğinin ortaya konulması açısından Başkanlığımız koordinatörlüğünde bir çalışma gurubu oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu nedenle, 18 Mart 2010 tarihinde Başkanlığımız binasında yapılacak ilk çalışma grubu toplantısına katılması uygun görülen temsilcinizin isminin bildirilmesi rica ederim...'

PROJE NASIL İŞLEYECEK?

PROJE kapsamında ülke genelinde, genelevlerdeki kadınlarla birebir görüşmeler yapılacak. Kadınlara 'Buraya nasıl düştünüz?' gibi sorular yöneltilecek ve genelevden çıkmak isteyenlere kamu kurumları aracılığıyla iş olanakları sağlanacak.

 (AKŞAM)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com