Advert
Advert
Advert

Hayat boyu Öğrenim Kültürü

Türkiye’de Hayat boyu Öğrenmenin Gelişmesi Projesi kapsamında Hayat boyu Öğrenim Kültürü ve yaklaşımı konulu toplantı Hilton Otelinde yapıldı.

Hayat boyu Öğrenim Kültürü
Hayat boyu Öğrenim Kültürüİki gün sürecek toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, Proje bölge Müdürü Kadir Tuzlak, Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Paşa Ayas, Gaziantep, Kahramanmaraş gibi illerin Valilik Proje Ofisi yetkilileri ile Ticaret Sanayi Odası Temsilcileri ve İş Kur İl Temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan "İnsanoğlu doğumundan itibaren ölümüne kadar eğitimle iç içedir. Öğrenme, insanla beraber var olan ve süren bir anlayıştır. Hayat boyu öğrenmenin her diliminde, her anında yer almalıyız. Eğitim camiasının birleşenleriyle hayat boyu öğrenme sürecini süratle devam ettiriyoruz. ”diyerek hayat boyu projesinin ve kavramının manası üzerinde durdu.

Daha sonra Şube Müdürü Aslıhan konuşmasına şu şekilde devam etti:

Mesleki eğitim dışında her çeşit yetişkin ve yaygın eğitim üzerinde de odaklandıklarına ve programın hedef kitlesini yaygın öğretim içerisindeki öğrenci, öğretmen, eğitmen ve diğer personel ile yetişkin eğitimi alanındaki eğitim kurumlarını kapsadığına dikkat çekti. Aslıhan, dile getirdiği diğer husus da programın ülkelerarası ortaklıklar ve ağlar kurarak, yaygın eğitim kurumları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, araştırma merkezleri, danışmanlık ve bilgi-iletişim kuruluşları, özel kuruluşlar ve yüksek öğrenim kurumlarına, projeler çerçevesinde birlikte çalışma imkanı sunması olduğunu söyledi.

Açılış konuşmaların ardından Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Paşa Ayas tarafından proje ile ilgili bir sunum yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!