Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı

Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı

Bitlis'in yüksek kesimlerine ilk karın düşmesi ve soğukların başlamasıyla birlikte halk, sobacılara akın etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 11:15
Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı

Bitlis’in yüksek kesimlerine ilk karın düşmesi ve soğukların başlamasıyla birlikte vatandaşlar sobacılara akın etmeye başladı.

Bu yıl soğukların erken başlamasıyla birlikte Bitlis’teki soba satıcılarının da yüzü gülmeye başladı. Sadece kış aylarında iş yapan sobacılar, halkın artan rağbetinden oldukça memnun görünüyor.

Müşterinin memnuniyeti kendileri için önemli olduğunu ifade eden soba satıcılarından Senedin Kaya, soğukların başlamasıyla birlikte sobaları sergilemeye başladıklarını söyledi.

Her bütçeye uygun sobaların var bulunduğunu belirten Kaya, şöyle konuştu: “Memleketimiz kış şartlarının çetin geçtiği bir yerdir. Yaklaşık 6 ay burada kar yerde kalıyor. Kışlar çok soğuktur. İnsanların burada kış aylarında en zaruri ihtiyaçlarından biri de ısınmadır. Maddi imkânlar göz önünde bulundurulduğunda halkımızın çoğunluğu daha ucuz olan saç sobalara rağbet gösteriyor.”

Soba fiyatlarının halkın bütçesine uygun olduğunu belirten Kaya, “Şu anda sobalarımızın fiyatları 30 ile 250 TL arasında değişiyor. Burada sattığımız kendi imalatımız olan sobalar dışında, dışarıdan getirerek sattığımız sobalar da var.  Hem kaliteli hem de ucuz sobalar tezgâhlarımızda mevcuttur. Tezgâha koyduğumuz sobaları cüzi bir kâr oranıyla halkımızın hizmetine sunuyoruz. Satışlarımız normaldir. Her halükarda bu nimetleri bize veren rabbimize şükür ediyoruz.” dedi.  (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com