Advert
Advert
Advert

Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı

Bitlis'in yüksek kesimlerine ilk karın düşmesi ve soğukların başlamasıyla birlikte halk, sobacılara akın etmeye başladı.

Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı
Havaların soğumasıyla sobalara rağbet arttı

Bitlis’in yüksek kesimlerine ilk karın düşmesi ve soğukların başlamasıyla birlikte vatandaşlar sobacılara akın etmeye başladı.

Bu yıl soğukların erken başlamasıyla birlikte Bitlis’teki soba satıcılarının da yüzü gülmeye başladı. Sadece kış aylarında iş yapan sobacılar, halkın artan rağbetinden oldukça memnun görünüyor.

Müşterinin memnuniyeti kendileri için önemli olduğunu ifade eden soba satıcılarından Senedin Kaya, soğukların başlamasıyla birlikte sobaları sergilemeye başladıklarını söyledi.

Her bütçeye uygun sobaların var bulunduğunu belirten Kaya, şöyle konuştu: “Memleketimiz kış şartlarının çetin geçtiği bir yerdir. Yaklaşık 6 ay burada kar yerde kalıyor. Kışlar çok soğuktur. İnsanların burada kış aylarında en zaruri ihtiyaçlarından biri de ısınmadır. Maddi imkânlar göz önünde bulundurulduğunda halkımızın çoğunluğu daha ucuz olan saç sobalara rağbet gösteriyor.”

Soba fiyatlarının halkın bütçesine uygun olduğunu belirten Kaya, “Şu anda sobalarımızın fiyatları 30 ile 250 TL arasında değişiyor. Burada sattığımız kendi imalatımız olan sobalar dışında, dışarıdan getirerek sattığımız sobalar da var.  Hem kaliteli hem de ucuz sobalar tezgâhlarımızda mevcuttur. Tezgâha koyduğumuz sobaları cüzi bir kâr oranıyla halkımızın hizmetine sunuyoruz. Satışlarımız normaldir. Her halükarda bu nimetleri bize veren rabbimize şükür ediyoruz.” dedi.  (Şükrü Tontaş-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!