Advert
Advert
Advert

Hava sıcaklıkları daha da artacak

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artması, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları daha da artacak
Hava sıcaklıkları daha da artacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Akdeniz'in doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında yer yer kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın zamanla doğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, zamanla Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava

İstanbul: Parçalı az bulutu 21/31

Ankara: Parçalı az bulutu 15/31

İzmir: Az bulutlu ve açık – sıcak 24/36

Adana: Az bulutlu ve açık 22/32

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık– sıcak 23/40

Batman: Az bulutlu ve açık– sıcak 18/41

Van: Az bulutlu ve açık 15/30 (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle