Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Hattatlar İcazetlerini Alıyor

Hattatlar İcazetlerini Alıyor

ŞURKAV’dan yapılan açıklamaya göre, Şurkav Tarafından "Rızvaniye Hat Okulu İcazet Sergisi Programı" düzenlenecektir.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2013 Çarşamba 12:26
Hattatlar İcazetlerini Alıyor


Kurulduğu 1990 yılından tarihinden bu yana Şanlıurfa'da tarihi eser restorasyonları başta olmak üzere önemli kültür-sanat-eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunan Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından düzenlenen Şanlıurfa Rızvaniye Hat Okulu İcazet Sergisi 23 Mart 2013 Cumartesi günü saat 14.00'te Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde Hat Sergisi açılışı yapılacaktır.
Hat sergisinde Mustafa Kaçar, Arif Yücel, Mustafa Parıldar, İsmail Kanbaz, İbrahim Halil Umuç ve A.Kadir Kuşkıran'ın eserlerinden oluşan sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Programda ayrıca Yrd.Doç.Dr. Mehmet Memiş, Hattat Hasan Çelebi, Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Öksüz'ün konuşmacı olarak katılacakları "Hat Sanatı ve Taşrada Hat Eğitimi" konulu birde panel düzenlenecektir.
Şanlıurfa Rızvaniye Hat Okulu İcazet Sergisi Programında İcazet almaya hak kazanan hattatlara icazet belgeleri takdim edilecek olup, Tasavvuf Musiki Faslı ile program son bulacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com