Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Hastanede temizlik sorunu

Hastanede temizlik sorunu

Ceylanpınar Devlet Hastanesi Acil Müşahede Odasının hijyenik olmadığı iddiasıyla hasta ve hasta yakınları tepki gösterirken, Başhekim; "hastanenin çok eski, alt yapısının yetersiz" dedi

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2014 Cuma 15:37
Hastanede temizlik sorunu

Hasta yakınları kirli çarşaflar ve yastıkların kullanıldığı Acil Müşahede Odasında önceden toplanmış kirli çarşafların dolaplarda tutulduğunu iddia etiler.

Hastanenin bakımsız ve kirli olduğunu ileri süren Hamza Ağar, “ Hastanenin üst katında karşılaştığım manzara karşısında şoke oldum. Burası bir hastane lavabo ve müşahede odaları kirden ve pislikten geçilmiyor. Yatak çarşafları, yastık kirden kullanılamaz hale gelmiş durumda görüntülerden de göründüğü gibi çöp kovası da çöplerle dolmuş hastanede temizlik en önemli unsurken maalesef Ceylanpınar Devlet Hastanesinde en son unsur gibi görünüyor. Yatak örtüleri hastalık saçıyor acil hasta olan kişiler ise mecburen bu çarşafları kullanmak durumunda kalıyor. Durumu görevlilere ilettiğim halde yapacak bir şey olmadıklarını söylediler. Yetkililerin daha duyarlı olmaları gerekiyor. İlçemiz hastanesinin böyle bakımsız olması bizleri üzmektedir. Yetkililer acilen önlem almalıdır aksi takdirde Ceylanpınar hastanesi sağlık değil, hastalık saçacaktır.” Dedi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ceylanpınar Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Güney Cem Bülbüloğlu ise, hastanenin çok eski bir yapı, alt yapısının yetersiz ve teknik imkânların yetersiz olduğunu belirterek, gerekli tüm önlemlerin alacaklarını söyledi.

Öte yandan, hastaneye giden hasta ve hasta yakınları hastaneyi sahiplenmemeleri, kirli ve hor kullanmaları hastane personelinin tepkisine neden oldu. (Mustafa Kaynak – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com