Advert
Advert
Advert

Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı VİDEO

Şanlıurfa Diyarbakır karayolunda Şanlıurfa il sağlık müdürlüğüne ait bir ambulans hasta nakli yaptığı sırada trafik kazası yaptı.

Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı VİDEO
Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı VİDEO

Şanlıurfa Diyarbakır karayolunda Şanlıurfa il sağlık müdürlüğüne ait bir ambulans hasta nakli yaptığı sırada trafik kazası yaptı. Ambulansta bulunan sedyede emniyet kemerinin takılı olmaması nedeni ile yaralının yere düşmesi ve yerden kaldırılışı tam bir skandala sebebiyet verecek cinsten şimdi o görüntüleri izliyoruz.

Şanlıurfa’da Işık Üstünlüğünü Kullanan ve Hasta Taşıyan ambulans bir otomobil ile çarpıştı. Ambulans içerisinde bulunan yaralı sedyeden düşerken otomobil içerisinde bulunan 5 yaşındaki çocuğun yaşadığı şok ise kameraya yansıdı.

Kaza bugün saat 14.00’te il özel idaresinin önündeki ışıklı kavşakta meydana geldi. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde taburcu olan bir hastayı evine bırakmak için yola çıkan ambulans ışık üstünlüğünü kullanarak geçmek istedi. o anda yanan yeşil ışık ile yola 06 FB 829 plakalı otomobil ile çarpıştı. Buraya kadar her şey olağan seyrinde. Gelin görün ki hasta nakli yapan ambulans neden orada yarım saat bekliyor. Nakli yapılan hastanın aciliyeti varsa hemen hastaneye kaldırılması gerekmiyormu. Hastanın aciliyeti yok ve ambulansın sirenleri de çalmıyorsa geçiş üstünlüğü ambulansamı ait. Görüntülerde ambulansın içindeki hastanın hastaneden taburcu edilip sağlık ekipleri tarafından evine götürüldüğü de sağlık çalışanları tarafından teyit ediliyor. Oysa diğer tarafta ambulans sürücüsü adeta kendi kendini ele verircesine ben siren çalıyordum. Kamyonlar bana yol vermesine rağmen bu otomobil sürücüsü bana yol vermedi ve üstüme üstüme geldi diyor. Ambulans şoforünün hastanın aciliyeti vardı sözünemi inanlım yoksa mesai arkadaşı olan hemşirelerin hasta hastaneden taburcu edildi evine gidiyordu sözünemi inanalım. Biz bu işin içinden çıkmadık takdiri. Kamuoyunun takdirne bırakıyoruz…

 

Peki ya ambulans içindeki görüntüye nedemeli. Nakli yapılan hasta ambulans içindeki sedyede değil maalesef yerlerde. Bu görüntüyü ve yorumunuda kamuoyuna bırakıyoruz. Olayın sevindirici olan tarafı sağlık personeli bayan çalışanların kendileri de kaza yapmalarına rağmen olaya müdahale etmeleri ve kazazedelerle ilgilenmeleriydi.

 

Otomobil içerisinde bulunan Süleyman Nacar yaralanırken otomobil içerisinde bulunan 5 yaşındaki çocuğun kaza sonrası şoku ise kameraya yansıdı. Kaza ile ilgili olarak soruşturma devam ediyor.

Guneydoğu TV

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü