Advert
Advert
Advert

Hasta refakatçilerine otel hizmeti bedava

Şanlıurfa Balıklıgöl Hastanesi’nde yatan hastaların refakatçileri için yapılan özel misafirhaneler vatandaşlar tarafından takdir ediliyor.

Hasta refakatçilerine otel hizmeti bedava
Hasta refakatçilerine otel hizmeti bedava admin

Müslüm Aktürk/ ŞANLIURFA

Söz konusu hastanede tedavi gören hastaların yakınlarının daha rahat şekilde barınabilmeleri için hazırlanan iki misafirhanenin birinde erkekler diğerinde kadınlar kalıyor. Televizyon, klima, ısıtıcı ve yatak gibi malzemelerin bulunduğu misafirhanede isteyen dinlenmek, isteyen ziyaretçiler de uyuyabiliyor.   
Hastane yönetimi tarafından refakatçilere özel yaptırılan misafirhane, hasta yakınları tarafından takdir topluyor. Misafirhanenin içerisinde televizyon, salon tipi klima, ısıtıcı petekler, yatak ve döşek bulunuyor.

Misafirhanelerden ücretsiz yararlanan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirirken, “Hastanın yanında bir koltuk üzerinde uyumak çok zor. Sabaha kadar koltuk üzerinde uyuduğumuzda ya boynumuz, ya belimiz tutuluyordu. Bazı refakatçiler günlerce hastanede kalmak zorunda. Dolayısıyla misafirhaneler böyle durumda bize 5 yıldızlı otel gibi geliyor. Misafirhaneleri kurarak bizleri koltukta uyumak durumundan kurtaran hastane yönetimine teşekkür ediyoruz” dediler.
Balıklıgöl Hastanesi Baştabibi Uz. Dr. Şahin Yaztürk ise, bazı hastaların ilçe ve köylerden geldiğini hatırlatarak, “Bu hastalarımızın yakınlarının evlerine gidip gelmeleri hem zaman hem de maddi açıdan zor oluyordu. Bu yüzden birçok hasta yakını geceyi merdivenlerde oturarak, yatarak geçiriyorlardı. Şimdi ise sadece geceleri değil gündüzleri de dinlenmek, uzanmak veya uyumak isteyen refakatçiler misafirhaneleri kullanabiliyorlar.”  
KÜÇÜK PARALARLA BÜYÜK İŞLER
Sağlık anlamında hastanede önemli atılımlar yaptıklarını belirten Baştabip Yaztürk, yıllık ameliyat sayısını 5900’den 50 binlere çıkardıklarını, günlük muayene de de 6 binlere ulaştıklarını anlattı. Küçük paralarla büyük işler yaptıklarını vurgulayan Yaztürk, “Cihaz sorunlarımızı da büyük oranda çözdük. Bu vesileyle eskiden ortopedik vakalarında 2 hastadan biri başka hastaneye sevk ediliyordu. Şimdi biz tedavi ediyoruz. Acilde, yoğun bakımda, fizik tedavide yeni alanlar açarak hastalarımıza daha kaliteli hizmeti sunmaya başladık. Vizyonumuz; bölgemizin sağlık hizmeti ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, üst düzey teknoloji ile hasta haklarına saygılı, sağlıkla ilkelere bağlı bir kurum olarak hastaya zarar vermeden adalet ilkesi ile etik kurullar çerçevesinde tanı tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmak. Misyonumuz; sağlık alanında dünyadaki yönetsel bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında; sürekli değişim ve gelişimi sürekli eğitim ile destekleyen, hasta odaklı çağdaş yönetim sistemi ile örnek ve önder bir kurum olmak.” dedi.
Baştabip Yaztürk, Şanlıurfalı olmamasına rağmen 26 yıldan beri Şanlıurfa’da görev yaptığını bunun da Şanlıurfalıların sıcak kanlı, cana yakın ve misafirperver olmalarından kaynaklandığını sözlerine ekledi. 

Balıklıgöl Hastanesi Baştabibi Uz. Dr. Şahin Yaztürk Balıklıgöl Hastanesi Şahin Yaztürk Şahin Yaztürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mesut     2017-10-21 pelei kopek varmı ben fakirm bana verirsini
Doktor     2017-10-03 Sahin hoca ile görevlendirme nedeniyle 3 ay civarı çalısma fırsatı buldum. Çok iyi bir idareci. Bazı günler poliklinikleri gezip hal hatır sorması çok güzeldi. Başarılarının ve aşkı şevkinin devamı dileğiyle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu