Advert
Advert
Advert

Hasta ineğin sütü 9 kişiyi zehirledi

Hasta ineğin sütü 9 kişiyi zehirledi
Hasta ineğin sütü 9 kişiyi zehirledi


Şanlıurfa’nın Seksenören köyünde yaşayan 9 kişilik Alp ailesi hastalanan ineklerinden sağdıkları sütle yaptıkları peynirden zehirlendi.

Ailecek OSM Ortadoğu Hastanesine kaldırılan 9 kişinin durumu iyi.

Şanlıurfa merkeze bağlı Seksenören (Atatürk) köyünde ikamet eden Alp ailesi 2 hafta önce, köyde besledikleri ineğin hastalanması üzerine veteriner çağırarak hayvanın muayenesini yaptırdı. İneğin memesinde iltihap görülmesi üzerine veteriner; “bir hafta boyunca ineğinizden sütü sağın ancak içmeyin” ikazında bulundu.

10 gün boyunca veterinerin tavsiyesini yerine getiren aile 11’incü günde Veterinere danışmadan ineklerinden sağdıkları sütle peynir yapıp sabah kahvaltısında yedi. Aradan birkaç saat geçtikten sonra tüm aile sancı içinde kıvranmaya başladı. Köydeki araçlarla OSM Ortadoğu Hastanesi Acil Servisine kaldırılan 6 kişi gıda zehirlenmesi teşhisi ile tedavi altına alındı. Aradan 2 saat geçtikten sonra ailenin diğer 3 ferdi de aynı şikayetle hastaneye getirildi. Tüm Aile Hastanede gözlem altında tutuluyor.

Tedaviyi yürüten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Mehmet Fırat, hasta olan hayvanların kesin olarak iyileştiği konusunda Veteriner Hekimden bilgi almadan bu hayvanların et ve sütlerinin tüketilmesinin sakıncalı olduğunun altını çizdi.

www.balikligol.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu