Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Hasta bir annenin evlat acısı

Hasta bir annenin evlat acısı

İslami hassasiyetinden dolayı 4 yıldır cezaevinde bulunan oğlunu on yıldan bu yana görmediğini ifade eden acılı anne, Cumhurbaşkanı ve Başbakana seslenerek evladının suçsuz olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2015 Perşembe 21:44
Hasta bir annenin evlat acısı

İslami davadan dolayı İzmir'de cezaevinde bulunan Seyfettin Bal’ın anası Fatma Bal, 4 yıldır cezaevinde olan oğlunu on yıldan bu yana görmediğini belirterek, tutuklanan oğlunun hiç bir sucu olmadan gözaltına alınıp ağır işkencelere tabi tutulduğunu söyledi.

Evladının suçsuz yere cezaevinde tutulduğuna dikkat çeken acılı anne, "Oğlumun tek sucu camiye gidip namaz kılmak ve Kur'an-ı Kerim okumaktı, Müslümanca yaşamaktı İslam ve Kur'an yolunda yürümekti. Benim oğlum 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra bırakıldı.2004 yılında yine ona ceza geldi, kendisine ceza geldikten sonra muhacir oldu o günde sonra oğlumu göremedim. Oğluma ceza geldikten sonra İzmir’e yerleşti onun çocuklarını da yanına gönderdik ben hem evlat hasretini hem torun hasretini çekiyorum. Sadece bir kaç defa telefonla onunla görüştüm. Oğlum maddi yönde de mağdur bırakılmıştı,  maddi durumu da yoktu. Geçimini  pamuk sulaması yaparken onu tarlada alıp suçsuz yere götürdüler." diyerek oğlunun suçsuz yere tutuklandığını ve mağdur edildiğinin altını çizdi.

Anne Fatma Bal,  2000 yılında bir kumpas sonucu  3 çocuğunun yakalandığının ve ağır işkencelerden geçtiğine vurgu yaparak, "Eşim çocuklarımızın yakalamalarından sonra onların yokluğuna dayanmayıp kalp hastalığına yakalandı, İki oğlum on altı ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldılar ama oğlu Seyfettin'e  hukuk dışı ceza verdiler. Eşim oğlumuzun hasretine dayanamayıp  kalp hastalığında vefat etti." ifadelerine yer vererek çocuklarına kurulan kumpas ve hukuksuzluğa dikkat çekti.

Fatma Bal eşi gibi çocuklarının hasretiyle ölmek istemediğini belirterek, "Oğlumu  son bir kere olsun görmek istiyorum. Ben buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a, Başbakan Ahmet Davut oğluna sesleniyorum Benim oğlumun hiçbir sucu yok onun bırakılmasını istiyorum." diyerek evlat acısını dile getirdi.

Acılı anne son olarak, " Oğlumu 2011 yılında İzmir'de yakalayıp İzmir Cezaevine koydular. Ben tansiyon hastasıyım ve felçliyim ben yavrumun görüşüne gidemiyorum yıllardır onun hasretini çekiyorum. Devlet sadece evladımı cezalandırmadı onunla beraber bizi de cezalandırmıştır. Bunu bize reva görenlere sesleniyorum ahirete iki elim yakanızda olacak. Benim oğlum gibi nice masum insanlar ceza evlerinde ve benim gibi evlat acısını çeken nice analar var."  ifadelerini kaydetti. (Aydın Bal İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com