Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Haşerelerle Başları Dertte

Haşerelerle Başları Dertte

Giriş Tarihi: 26 Mart 2010 Cuma 15:30
Haşerelerle Başları Dertte


Suruç ilçesine bağlı Akören köyü çiftçileri, haşerelerden kurtulmak için İlçe Tarım Müdürlüğü'ne başvurduklarını söyledi. Bilinmeyen bir hastalıktan veya haşerelerden ekinlerinin sarardığını belirten çiftçiler, yetkililerden sorunlarına çözüm istedi. Bilinmeyen hastalık dolayısıyla çevre köylerde ekinlerin zarar gördüğünü belirten Akören Köyü Muhtarı Müslüm Çelikay, "Ekinlerimiz her geçen gün sararmaya başladı. Normal bir şeydir diye düşündüm. Fakat gün geçtikçe sararma artı ve ekinler kurumaya başladı. Suruç İlçe Tarım Müdürlüğüne gittim, durumu kendilerine izah ettim. Fakat yapraklar üzerinde sivri sinekten bile ufak kanatlı böcekler var. Ondan olabileceğini düşünmüştüm. Yetkililer, bu sararmanın haşerelerden değil ayrı bir hastalıktan kaynaklandığını söyledi. Bu hastalığın tedavisi yok mudur? Bir yıllık ekinlerimiz gözlerimizin önünde kuruyup gidiyor" dedi.

İlçe Tarım Müdürlüğü'nden yardım istediklerini belirten çiftçilerden Fahri Çelikay ise, "Ekinlerimiz kuruyup gidiyor. Devlet bütün imkanlarını seferber etmezse çiftçinin elinden ne gelir? Çiftçi zaten borçludur. Zaten faizin altındadır. Tefecilerin elinden kaçan insanlardır" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com