Advert
Advert
Advert

Has Parti İl divan toplantısını yaptı- Fotoğraflı-

Has Parti Şanlıurfa İl Divan toplantısı dün (Pazar) saat 13.00’te Şairnabi kültür merkezinde Genel başkan Cafer Güneş’in katılımıyla yapıldı.

Has Parti İl divan toplantısını yaptı- Fotoğraflı-
Has Parti İl divan toplantısını yaptı- Fotoğraflı-
Parti’nin Şubat ayı Şanlıurfa İl Divan toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, Has Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Baki Özmen, Has Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mahmut Güneş, Has Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Has Parti Şanlıurfa Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Yöneticileri, Has Parti Adıyaman İl Başkanı ve Adıyaman eski belediye başkanı Abdul Kadir Kırmızı ile çok sayıda partili ve davetli katıldı… Has Parti’nin Şubat ayı Şanlıurfa İl Divan toplantısının açılış konuşmasını Has Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Baki Özmen, yaptı.

İl Başkanı Özmen, Has Parti’nin Şubat ayı Şanlıurfa İl Divan toplantısına katılan, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş’e ve diğer katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra kürsüye çıkan Has Parti Genel başkan yardımcısı Cafer Güneş; “İktidara ve muhalefete yüklendi. Güneş Konuşmasında; İktidarın ve muhalefetin üslubunun hiç de etik olmadığını söyledi. Bir başbakanın her iddiaya karşı, bunu ispatlamazsanız şerefsizsini, alçaksınız, ahlaksızsınız demesi görülür şey değildir. Yine muhalefet liderlerinin de ülkenin başbakanına çıkıp da, yalancı, ahlaksız vb. sözlerle itham etmeleri kabul edilebilir değildir.” Dedi.

Toplantıya geçmeden önce gazetecilerin sorularına cevap veren Has Parti genel başkan yardımcısı Cafer Güneş, önemli açıklamalarda bulundu…
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, yaptığı açıklamada; “Has Parti olarak Anayasayla ilgili, Füze kalkanıyla ilgili, Kürt meselesiyle ilgili, alışveriş merkezlerinin şehir dışına taşınmasıyla ilgili, Suriye ile ilgili ve dersimle ilgili gerekli yerlere yazılı olarak teklifler verdik. İktidar partisi başta olmak üzere diğer partilerde bu tekliflerimizle ilgilenmedi.
Mart ayı içerisinde Partimizin ana yasayla ilgili bir atağı olacak. Has parti olarak iktidar partisinin tavırlarına baktığımız zaman ana yasanın değişmeyeceği yönünde bir kaygımız var.
Has parti ana yasayla ilgili vermiş olduğu teklifleri takip edecek ve tekliflerin üzerinde duracak. Ana yasa değişikliğiyle ilgili yapılan çalışmaları sonuna kadar takip edeceğiz” dedi.

MİT YASASI HİÇ MECLİSE GELMEMELİYDİ

Gazetecilerin Önceki gün MİT yasasının onaylanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusu üzerine, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş: “Türkiye’deki yasaları Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, her platformda değerlendiriyor ve dile getiriyor.

Yasalarımız açık. Has Parti olarak geçmişteki özel mahkemelere karşı çıktık. Bir kere özel mahkemelerin kaldırılması gerekir. İktidar ve muhalefet Türkiye’nin daha büyük problemleri varken, partiler mecliste Mit yasasıyla ilgili 3 puan nasıl alırım” diye çaba veriyorlar.

Bence MİT yasası Meclise hiç gelmemeliydi. MİT yasası zaten vardı.

Yasa Mecliste tartışılmadan jet hızıyla onaylandı. Bu yasa bu şekilde olmamalıydı.

Ben şahsen önceki gün jet hızıyla kabul edilen MİT yasasını doğru bulmuyorum” diye konuştu.
Haber ve foto: Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı