Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Has Altın Kadın Projesi

Has Altın Kadın Projesi

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2010 Çarşamba 22:18
Has Altın Kadın Projesi

Diyarbakır Tanıtma, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Diyarbakır Şubesi'nce hazırlanan ve SODES kapsamında Devlet Planlama Teşkilatı'nca desteklenen "Has Altın Kadın Projesi"nde kadınlar Diyarbakır'a özgü hasır bilezik yapmayı öğreniyorlar.

Projenin hayata geçirilmesi nedeniyle Dağkapı Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenlenen törende konuşan Vali Hüseyin Avni Mutlu; böylesine güzel projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Bu projenin 2010 yılı SODES kapsamında uygulanan ve özellikle kadın istihdamına yönelik projelerden biri olduğunu belirten Vali Mutlu; "Sivil toplum Örgütlerinin yaralandığı bu projeye 160 bin liralık bir destek olacak… Kadınlar gelecekleri ile ilgili bir gelir elde edecekler. Bu şehirde 50 den fazla kadın, kuyumcuların ihtiyacı olan bir alanda güzel şeyler yapacaklar. Bu bir istihdam projesidir. Belki bu kadınlarımıza iş kurma kredisi vereceğiz ve kendi işlerini yapacaklar. Onlar da başkalarını eğitip yetiştirecek. Aslında bir sanat şehri olan Diyarbakır'da unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırma imkanı olacak, bu konuda yapılan çalışmaları devam ettirmek gerekiyor" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com