Advert
Advert
Advert

HARÜSEM’in Yürütücüsü Olduğu Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezi Açıldı

Harran Üniversitesi’nin yürütücü olarak ortak olduğu, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle, Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Fonu tarafından finanse edilen Devteşti Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezi törenle hizmete açıldı.

HARÜSEM’in Yürütücüsü Olduğu Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezi Açıldı
HARÜSEM’in Yürütücüsü Olduğu Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezi Açıldı admin

Haliliye İlçesi Devteşti Mahallesi Açıksu Caddesinde düzenlenen açılış törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göçmen Sağlığı Daire Başkanı Dr. Kanuni Keklik, Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Celal Ağan, kurumların yönetici ve çalışanları katıldı.

Açılışta konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Devteşti Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezinin açıldığı yerin önemli bir bölge olduğuna dikkat çekerek, “Şanlıurfa’da Suriyeli misafirlerimizin yoğun olarak yaşadıkları Devteşti Mahallesinde böyle bir yerin açılması daha da bir anlamlıdır. Bu mekanın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Üniversitemizin yütürücüsü olduğu projeye destek veren tüm paydaşlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Programın açılışında GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göçmen Sağlığı Daire Başkanı Dr. Kanuni Keklik de birer konuşma yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından protokol, kurdelası kesilen Kadın Sağlığı Dayanışma Merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır