Advert
Advert
Advert

HARÜSEM, Suriyeli Sığınmacılara Sağlık Eğitimi Verecek

Kalkınma Bakanlığı finansörlüğünde, Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığında Suriyeli sığınmacılara sağlık alanında eğitim verilecek.

HARÜSEM, Suriyeli Sığınmacılara Sağlık Eğitimi Verecek
HARÜSEM, Suriyeli Sığınmacılara Sağlık Eğitimi Verecek admin


 

Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığıyla Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli sığınmacılara istihdam sağlanması için mesleki eğitimi programı başlatıldı. Başlatılan eğitim programı kapsamında 150 Suriyeli sığınmacıya, Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) tarafından; Tıbbi Sekreterlik, Çocuk Bakımı, Hasta Bakımı, Medikal Tanıtım ve Eczacı Kalfalığı konularında eğitim verilecek. 
Eğitim kursuna katılan Suriyeli sığınmacılara eğitim süresince günlük harcırah da ödenecek. 

“Suriyeliler İçin Sosyal Uyum Programı” projesi kapsamında 150 Suriyeliye eğitim vereceklerini söyleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın: “Ülkemizin eğitimine verdiğimiz katkının yanında, bir de bizlere sığınmış olan Suriyeli kardeşlerimizin beyin gücünün atıl durumda kalmaması için zaman zaman Şanlıurfa Valiliğimiz ile koordineli bir şekilde eğitim programları düzenliyoruz. Üniversite olarak Ülkemize ve Şanlıurfa’ya istihdam, teknoloji ve sosyal alanlarda katkı sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HARÜSEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu