Advert
Advert
Advert

HARRANLI ŞEHİT İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Hakkâri’de teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş için verilen mevlide katıldı.

HARRANLI ŞEHİT İÇİN MEVLİT OKUTULDU
HARRANLI ŞEHİT İÇİN MEVLİT OKUTULDU

 Geçtiğimiz günlerde Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Şanlıurfalı Uzman Çavuş İbrahim Taşa dün Harran’a bağlı İmam Bakır köyünde mevlit yapıldı.

Harran’da taziye çadırı kurulan alanda düzenlenen mevlide milletvekilleri, kaymakamlar, belediye başkanları ve şehidin ailesi ve akrabaları katıldı. Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve yapılan tetkiklerin ardından taburcu edilen şehidin babası Hüseyin Taş’la da bir süre görüşen Vali İzzettin Küçük daha sonra ailenin yanına geçerek şehidin annesi ve eşiyle de görüştü.

Harran Şanlıurfa Turizmi İçin Çok Önemli

Harran’da düzenlenen mevlidin ardından ilçede incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; ilk olarak Hayati Harrani türbesini ziyaret etti. Kaymakam Temel Ayca ile birlikte Harran harabelerinde devam eden kazı çalışmalarını da inceleyen Vali Küçük; Şanlıurfa turizminde önemli bir yeri olan Harran’da devam eden kazılarla Harran’ın daha fazla turist çeken bir bölge halini alacağını belirtti.

Çalışmaların son durumu hakkında Kaymakam Ayca’dan bilgi alan Vali İzzettin Küçük daha sonra ilçeden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı