Advert
Advert
Advert

Harranlı öğrencilere bayram yemeği

Harran üniversitesi Rektörlüğü Harran Üniversitesin’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve çeşitli nedenlerden dolayı memleketine gidemeyen öğrencilere bayram dolayısıyla bir yemek verdi.

Harranlı öğrencilere bayram yemeği
Harranlı öğrencilere bayram yemeği

Harran üniversitesinde eğitim ve öğretim gören yaklaşık 64 öğrenciye ve kredi yurtlar kurumunda kalan ve çeşitli sebeplerden dolayı memleketine giden 25 öğrenciye Harran üniversitesi olarak bir yemek verildi.

Yenişehir yemekhanesinde gerçekleşen bu buluşmaya Rektör MUTLU’nun yanı sıra Rektör Yardımcıları Üniversitenin Öğrenci İşleri Daire Başkanı, Yurt-kur bağlı Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü ve davetli Öğrenciler katıldılar.

Öğrenciler yaptıkları açıklamalarda: çok mutlu olduklarını, Harran üniversitesinin kendilerine sahip çıktıklarını, burada olduklarından memnun olduklarını ifade ederek, herkesin bayramını kutladılar.

Üniversite Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, tüm öğrencilerin bayramlarını kutlayarak olarla sohbet etti.

İki yıl önce 13 kontenjanla ilk defa yabancı uyruklu öğrenci almaya başlayan Harran Üniversitesi, bu yıl bu sayıyı 64’e çıkarmıştı. 
18’i bayan olan bu öğrenciler, Irak, Suriye, Kazakistan, Tacikistan, Ukrayna, Gine, Lübnan, Rusya, Kenya, Tanzanya, Yemen, Kongo, Kamerun, Afganistan, Suriye, Cubiti, Almanya, Irak, Filistin, Azerbaycan, İran, Ürdün, Türkmenistan, Sudan, Orta Afrika Cumhuriyetleri, Gana, Kırgızistan, Filipinler gibi ülkelerden geldiler.
Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa’dan memnun oldukları gözlenen öğrenciler kısa zaman içinde arkadaşlarına uyum sağladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle