Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Harranlı erkeklere kadına şiddetin sakıncaları anlatıldı

Harranlı erkeklere kadına şiddetin sakıncaları anlatıldı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi ve kadın istihdamı konusunda seminer verildi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2014 Perşembe 12:14
Harranlı erkeklere kadına şiddetin sakıncaları anlatıldı

Harran Sosyal Hizmet Merkezi konferans salonunda Sosyolog Sebiha Tüysüz tarafından Harran’da yaşayan erkeklere yönelik verdiği seminerde, Kadına yönelik aile içi şiddetin zararları anlatıldı.
Şidetti uygulayanın erkeklerde fazla olması hesdabıyla daha çok erkeklere hitap eden Sabiha Tüysüz, erkeklere empati kurma ve şiddetin suç olduğu konusunda bilgilendiremede bulundu. Ayrıca suç işlemeye yönelik önleyici tedbir kararları ve suç mağduru insanlara yönelik hizmetler anlatıldı.
Türkiye genelinde yapılan çeşitli araştırmalara göre; Türkiye'de yaşayan her beş kadından ikisi şiddet görüyor. Doğu ve kuzeydoğu Anadolu bölgelerinde şiddet daha fazla ve batıya doğru gittikçe azalan bir şiddet eğilimi mevcuttur. Şanlıurfa'da ortalarda yüzde 47 gibi bir şiddet oranı mevcut olduğu değerlendiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2008 yılında yaptığı araştırmada bu sonuçlar ortaya çıkmıştır. Bu veriler ışığında kırsal kesimlerde kadınlara ve werkeklere ulaşarak onlara bilgilendirme yapılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yeşiller içinde bir Şanlıurfa hedefi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com