Advert
Advert
Advert

Harran'ı sel bastı; 1 kişi kayıp

Yağan yağmur nedeniyle Şanlıurfa'nın Harran İlçesinde bir çok köy ve ev etkilendi.

Harran'ı sel bastı; 1 kişi kayıp
Harran'ı sel bastı; 1 kişi kayıp

Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan ve Seyit Eyüpoğlu ile İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ile birlikte selin etkilediği Harran İlçesi’ne giden Vali Celalettin Güvenç ilk olarak İlçe Kaymakamlığına geçti

 

Burada İlçe Kaymakamı Selami Yazıcı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Sönmez’den bilgi alan Vali Güvenç, beraberindekilerle birlikte burada bir durum değerlendirmesi yaptı.

 

Selin etkili olduğu ilçeyi gezen Vali Celalettin Güvenç, aşırı yağışın zarar verdiği Göktaş, Kazlıkuyu, Cepkenli, Çolpan ve Karataş Köylerini gezerek vatandaşları dinledi.

 

Vatandaşlarla görüşen Vali Güvenç, aşırı yağış sonrası etkilenen yolların açılması için İl Özel İdaresi ve DSİ’ye bağlı ekiplerin hızlı bir şekilde bölgede çalışmalarına başladıklarını anlattı. Hasar gören yolların açılıp düzeltilmesiyle birlikte, ekiplerin hasar tespiti çalışmalarına başlayacağını söyleyenVali Güvenç, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vali Güvenç; Sel sularında bir kişi kayıp. Arama ekipleri kayıp kişiyi arama çalışmaları devam ediyor" dedi.

İlçede bulunan Selalmaz, Yayvandoruk, Meydankapı, Göktaş, Kazlıkuyu, Uluağaç, Damlasuyu, Aslanlı Aydüştü, Cepkenli, Çolpan ve Karataş Köyleri ile etrafındaki mezralar aşırı yağıştan etkilendi.

 

Öte yandan yolların ve tarım arazilerinin zarar gördüğü aşırı yağış sırasında 9 araç sel sularına kapılırken, sulara kapılan bir araçtaki, bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!